W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Nabór z 2020 roku - VI postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego - Organizacja szkoleń dla doradców. Ponowne ogłoszenie anulowanego postępowania

Oferty na realizację szkoleń dla doradców w formie studiów podyplomowych można składać do dnia 13.10.2020 r. do godziny 11: 00 na platformie zakupowej ARiMR

W dniu 29.05.2020  r. na stronie internetowej ARiMR w zakładce przetargi na Platformie zakupowej zostało opublikowane ogłoszenie o zamówieniu w trybie przetargu nieograniczonego na "wyłonienie Beneficjenta poddziałania 2.3 „Wsparcie dla szkolenia doradców” w ramach działania Usługi doradcze, usługi z zakresu zarządzania gospodarstwem rolnym i usługi z zakresu zastępstw objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020." wszczętym na podstawie ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2019 r. poz. 1843)

Zamówienie realizowane jest w związku z wdrażaniem przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa poddziałania 2.3. „Wsparcie dla szkolenia doradców” w ramach działania „Usługi doradcze, usługi z zakresu zarządzania gospodarstwem i usługi z zakresu zastępstw” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020. Pomoc przyznawana w ramach PROW 2014–2020 ukierunkowana jest m.in. na zagadnienia związane z sektorem rolnym w aspekcie jego funkcji gospodarczych i środowiskowych. W tym kontekście zasadnicze znaczenie dla rozwoju sfery rolnictwa ma wzmocnienie mechanizmów transferu wiedzy i innowacji m.in. poprzez doradztwo. System doradztwa rolniczego ma stanowić ogniwo pośrednie pomiędzy ośrodkami naukowymi a sferą rolnictwa. Poprzez indywidualne doradztwo, uwzględniające konkretne potrzeby rolników, dostarczana będzie praktyczna i aktualna wiedza sprzyjająca wzrostowi innowacyjności gospodarstw. Podjęte też będą działania na rzecz rozwijania wiedzy i umiejętności doradców. W ramach poddziałania „Wsparcie dla szkolenia doradców” osoby zawodowo świadczące usługi doradcze na rzecz rolników i właścicieli lasów będą mogły zdobywać wiedzę i podnosić swoje kwalifikacje zawodowe.

Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa organizacja i przeprowadzenie bezpłatnych studiów podyplomowych z zakresu nauk rolniczych dla 210 doradców (105 doradców na kierunku- Rolnictwo, i 105 doradców na kierunku - Ekonomika gospodarstwa rolnego). Zamówienie podzielone jest na 6 części w następującym zakresie tematycznym i terytorialnym:

  1. Część 1 zamówienia: Studia podyplomowe o kierunku – Rolnictwo – realizowane na terenie makroregionu, składającego się z województw: łódzkiego, mazowieckiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.
  2. Część 2 zamówienia: Studia podyplomowe o kierunku – Rolnictwo – realizowane na terenie makroregionu, składającego się z województw: śląskiego, małopolskiego i świętokrzyskiego.
  3. Część 3 zamówienia: Studia podyplomowe o kierunku – Rolnictwo – realizowane na terenie makroregionu, składającego się z województw: podkarpackiego i lubelskiego.
  4. Część 4 zamówienia: Studia podyplomowe o kierunku – Ekonomika gospodarstwa rolnego – realizowane na terenie makroregionu, składającego się z województw: warmińsko-mazurskiego, pomorskiego i podlaskiego.
  5. Część 5 zamówienia: Studia podyplomowe o kierunku – Ekonomika gospodarstwa rolnego – realizowane na terenie makroregionu, składającego się z województw: świętokrzyskiego, małopolskiego, śląskiego i opolskiego.
  6. Część 6 zamówienia: Studia podyplomowe o kierunku – Ekonomika gospodarstwa rolnego – realizowane na terenie makroregionu, składającego się z województw: lubelskiego i podkarpackiego.

Nazwa działania

Działanie 2 - Usługi doradcze, usługi z zakresu zarządzania gospodarstwem i usługi z zakresu zastępstw

Poddziałanie: 2.3 Wsparcie na szkolenia doradców

Cel realizacji działania

Zwiększenie rentowności gospodarstw i  konkurencyjności wszystkich rodzajów rolnictwa we wszystkich regionach oraz promowanie innowacyjnych technologii w gospodarstwach i zrównoważonego zarzadzania lasami.

Cel szczegółowy

Poprawianie wyników gospodarczych wszystkich gospodarstw oraz ułatwianie restrukturyzacji i modernizacji gospodarstw, szczególnie z myślą o zwiększeniu uczestnictwa w rynku i zorientowania na rynek a także zróżnicowania produkcji rolnej.

Budżet

Ogółem 75 002 515  euro dla całego działania M02 w okresie 2014-2020, w skład którego wchodzą dwa poddziałania. Dla poddziałania 2.3 zostały przyznane środki finansowe w wysokości 2 965 015 euro.

Beneficjent działania

Pomoc, o której mowa w § 1 rozporządzenia, zwana dalej "pomocą", jest przyznawana dostawcy szkolenia, o którym mowa w art. 15 ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1305/2013 z dnia 17 grudnia 2013 r. w sprawie wsparcia rozwoju obszarów wiejskich przez Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW) i uchylającego rozporządzenie Rady (WE) nr 1698/2005 (Dz. Urz. UE L 347 z 20.12.2013, str. 487, z późn. zm.), na operację polegającą na organizacji i przeprowadzeniu szkoleń dla osób zajmujących się zawodowo doradzaniem rolnikom lub właścicielom lasów.

Zakres pomocy

Realizacja działania ma umożliwić wzmocnienie mechanizmów transferu wiedzy i innowacji poprzez doradztwo, którego oferta będzie dostosowana do indywidualnych potrzeb rolników lub właścicieli lasów.

Pomoc jest przyznawana na operację:
1. która nie jest finansowana z udziałem innych środków publicznych, a w przypadku jednostek sektora finansów publicznych - która nie jest finansowana z udziałem innych środków publicznych stanowiących środki pochodzące z budżetu Unii Europejskiej, z niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) lub stanowiących środki pochodzące z innych źródeł zagranicznych niepodlegające zwrotowi;

2. która zostanie zrealizowana do dnia 30 czerwca 2023 r.;

3. polegającą na organizacji i przeprowadzeniu szkoleń dla doradców, którzy będą uczestniczyć w szkoleniach, w zakresie objętym operacją;

4. która będzie realizowana na podstawie programu szkoleń obejmującego w szczególności:

a)  szczegółowy zakres szkoleń,
b)  terminy przeprowadzenia szkoleń,
c)  liczbę i wymiar godzinowy szkoleń,
d)  liczbę doradców, którzy będą uczestniczyć w szkoleniach,
e)  liczebność pojedynczej grupy doradców, którzy będą uczestniczyć w szkoleniach,
f)  formę przeprowadzanych szkoleń,
g)  wskazanie wyposażenia bazy dydaktyczno-lokalowej, w tym miejsc, w których będą odbywać się zajęcia praktyczne, jeżeli program szkolenia przewiduje realizację takich zajęć w ramach operacji

- w odniesieniu do każdego z zakresów tematycznych szkoleń objętych operacją.

Forma i wysokość pomocy

Środki finansowe na realizację operacji przyznawane są w wysokości określonej w umowie.

Środki finansowe z tytułu pomocy są wypłacane, jeżeli:

  1. Beneficjent zrealizował operację lub jej etap, zgodnie z warunkami określonymi w rozporządzeniu oraz w umowie: 

    od dnia, w którym została zawarta umowa, i nie później niż do dnia złożenia wniosku o płatność końcową określonego w umowie,

    zgodnie z programem szkoleń, o którym mowa w § 5 pkt 4;

  2. Beneficjent zrealizował lub realizuje zobowiązania określone w umowie;
  3. Beneficjent udokumentował zrealizowanie operacji lub jej etapu;
  4. Koszty związane z organizacją i przeprowadzeniem szkoleń zostały uwzględnione w oddzielnym systemie rachunkowości albo do ich identyfikacji wykorzystano odpowiedni kod rachunkowy, o którym mowa w art. 66 ust. 1 lit. c pkt i rozporządzenia nr 1305/2013.
  5. Koszty uczestnictwa każdego z doradców, którzy będą uczestniczyć w każdym ze szkoleń realizowanych w ramach Programu, podlegają sumowaniu, a suma tych kosztów nie może przekroczyć równowartości 200 000 euro za trzy lata szkolenia doradców w odniesieniu do wszystkich doradców reprezentujących jeden podmiot doradczy.

6. Pomoc jest wypłacana w złotych, a jej przeliczenie następuje zgodnie z zasadami określonymi w art. 34 ust. 1 rozporządzenia delegowanego Komisji (UE) nr 907/2014 z dnia 11 marca 2014 r. uzupełniającego rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1306/2013 w odniesieniu do agencji płatniczych i innych organów, zarządzania finansami, rozliczania rachunków, zabezpieczeń oraz stosowania euro (Dz. Urz. UE L 255 z 28.08.2014, str. 18, z późn. zm.).

Dokumenty

Uprzejmie prosimy o wypełnianie dokumentów rozmiarem czcionki nie mniejszym niż 9 pkt.

Materiały

Wzór umowy o przyznaniu pomocy
Formularz​_umowy​_2.3​_wersja​_1z.pdf 0.37MB
Wzór aneksu do umowy o przyznaniu pomocy
Aneks​_NR​_do​_umowy​_o​_przyznaniu​_pomocy​_nr​_​_z​_dnia​_​_-​_studia​_po.pdf 0.30MB
Załącznik nr 3 do umowy o przyznaniu pomocy
Zal​_3​_do​_umowy​_Program​_wersja​_1z.xls 0.04MB
Załącznik nr 4 do umowy o przyznaniu pomocy
Zal​_4​_do​_umowy​_Ankieta​_wersja​_1z.docx 0.03MB
Załącznik nr 5 do umowy o przyznaniu pomocy
Zal​_5​_do​_umowy​_Informacja​_wersja​_1z.pdf 0.45MB
Wniosek o płatność​_3z
WoP​_23​_3z.xlsx 0.45MB
Instrukcja wypełniania wniosku o płatność
Instrukcja​_wypelniania​_WoP​_2.3​_3z.pdf 0.88MB
{"register":{"columns":[]}}