W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Nabór do służby cywilnej

Jesteśmy profesjonalną, nowoczesną i otwartą na współpracę organizacją, którą tworzą kompetentni pracownicy. Poprzez swoją pracę przyczyniamy się do sprawnego zarządzania środowiskiem naturalnym. Dołącz do nas!

Na białym tle widoczny uścisk dłoni. W kształt dłoni wpisana fotografia kobiet i mężczyzn i miasto. Obrazuje relacje w biurze.

Proces rekrutacyjny

  • Zapraszamy do aplikowania wszystkie osoby szukające pracy i zainteresowane działalnością GDOŚ. Oferujemy pracę w dobrze rozumiejącym się zespole, który tworzą specjaliści z wielu dziedzin, m.in. przyrodnicy, prawnicy i ekonomiści, posiadający stopnie naukowe i prowadzący działalność badawczą.
  • Prowadzimy nabory według zasad otwartości i konkurencyjności.
  • Nasze ogłoszenia publikujemy na stronie KPRM oraz stronie GDOŚ. 
  • Dodatkowo nasze ogłoszenia o pracę można znaleźć na portalu LinkedIN oraz w bazach ogłoszeń Biur Karier uczelni wyższych.
  • Zachęcamy kandydatów do zapisania się do newslettera KPRM (istnieje możliwość oznaczenia interesujących instytucji). W ten sposób można otrzymywać spersonalizowane powiadomienia o ogłoszeniach na wolne miejsca pracy w służbie cywilnej.
  • Szczegółowe zasady naboru w Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska określone są w Regulaminie pracowników w GDOŚ.
  • Więcej informacji na temat proceduralnego przebiegu naboru do służy cywilnej znaleźć można w ustawie z dnia 21 listopada 2008 r. o służbie cywilnej.

    Jeżeli spełniasz wymagania niezbędne wskazane w ogłoszeniu o pracę, które Cię interesuje – nie zwlekaj, aplikuj!
     

Naszym pracownikom oferujemy:

  • Ruchomy czas pracy.
  • Pakiet medyczny.
  • Dodatek stażowy od 5% do 20%.
  • Dodatkowe wynagrodzenie roczne (tzw. trzynastka).
  • Możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych.
  • Karty sportowe lub dofinansowanie zajęć sportowo-rekreacyjnych.
  • Dofinansowanie do wypoczynku pracowników oraz ich dzieci.
  • Dopłata do biletów na imprezy kulturalne.
  • Możliwość wykupienia na preferencyjnych warunkach ubezpieczenia na życie.
  • Pomieszczenie lub stojaki na rowery na terenie urzędu.
  • Możliwość wyjścia w celu załatwienia ważnej sprawy.
  • Stołówka pracownicza.

 

Jak dobrze przygotować się do rekrutacji?

Przygotowanie aplikacji:

Zapoznaj się z ogłoszeniem o pracę na wybrane stanowisko – znajdziesz tam wszystkie potrzebne informacje dotyczące zadań realizowanych na stanowisku/wymagań/ niezbędnych dokumentów oraz termin, do którego można aplikować.

  1. Kandydat, który spełni wymagania niezbędne i potwierdzi to odpowiednim dokumentem zostanie zaproszony (mailowo lub telefonicznie) do kolejnego etapu rekrutacji.  Dlatego sprawdź, czy w aplikacji załączyłeś wymagane oświadczenia i dokumenty – zachęcamy do kontaktu, jeżeli masz wątpliwości, czy spełniasz wymagania na dane stanowisko, udzielimy Ci odpowiedzi.
  2. Wymagane wykształcenie należy potwierdzić kopią dyplomu/świadectwa ukończenia szkoły, natomiast doświadczenie zawodowe poprzez dostarczenie kopii świadectw pracy, zaświadczeń o zatrudnieniu, opisów stanowisk, zakresów czynności lub poprzez kopie innych zaświadczeń, które potwierdzą zamknięty okres i obszar tematyczny (jeśli jest to wymagane) doświadczenia zawodowego.

 

    • Zachęcamy do korzystania z naszych oświadczeń.
    • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagań dodatkowych nie są konieczne, ale zwiększają Twoje szanse na wygraną w naborze.
    • Pamiętaj – nie przesyłaj wszystkich dokumentów, które uznasz, że mogą Ci pomóc w naborze. Prześlij tylko te, których wymagamy lub zalecamy.

 

Informacje dot. etapów rekrutacji do GDOŚ

Etap I - weryfikacja formalna nadesłanych ofert – sprawdzimy, czy spełniasz wymagania do pracy na stanowisku, na które aplikujesz.

Etap II – pisemny sprawdzian wiedzy (w przypadku, gdy mniej niż 10 kandydatów spełni wymogi formalne, możliwe jest odstąpienie od przeprowadzenia tego etapu) – na tym etapie sprawdzamy Twoją wiedzę z obszaru wskazanego w ogłoszeniu.

Etap III - rozmowa kwalifikacyjna – na tym etapie poza pytaniami czy też ćwiczeniami z kwestii merytorycznych oraz ewentualnej znajomości języka, będziemy chcieli Cię poznać – Twoją motywację do pracy u nas oraz  dotychczasowe doświadczenie zawodowe. Poprzez m.in. wywiad behawioralny sprawdzimy poziom Twoich kompetencji interpersonalnych np. skuteczną komunikację, współpracę, organizację pracy i orientację na osiąganie celów.

Zwyczajowo na koniec rozmowy oddajemy głos Tobie – będzie wtedy czas na wszystkie ewentualne pytania dotyczące stanowiska pracy, na które aplikujesz czy przyszłego zespołu. Ponadto przekażemy niezbędne informacje dotyczące dalszego przebiegu procesu i  ewentualnego zatrudnienia.

Dodatkowe informacje dotyczące naborów można uzyskać pod numerem telefonu: (22) 310 67 46 lub (22) 310 67 45.

 
Więcej informacji na temat przebiegu naboru do służy cywilnej znaleźć można na stronie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz w ustawie z dnia 21 listopada 2008 r. o służbie cywilnej.

Informacje dotyczące służby cywilnej znajdują się w Serwisie Służby Cywilnej.

Materiały

Regulamin rekrutacji Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska
Regulamin​_rekrutacji​_GDOŚ.PDF 0.94MB

Wideo

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
24.05.2021 07:57 Anita Omelczuk
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Anita Omelczuk
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
Nabór do służby cywilnej 4.0 22.09.2023 15:31 Judyta Mikołajczuk
Nabór do służby cywilnej 3.0 12.01.2023 07:19 Anita Omelczuk
Nabór do służby cywilnej 2.0 12.01.2023 07:17 Anita Omelczuk
Nabór do służby cywilnej 1.0 24.05.2021 07:57 Anita Omelczuk

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP

{"register":{"columns":[]}}