W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

ITD na Międzynarodowych Targach Transportu, Spedycji i Logistyki

13.03.2019

Rozpoczęły się Międzynarodowe Targi Transportu, Spedycji i Logistyki w podwarszawskim Nadarzynie. Na tym wydarzeniu nie mogło zabraknąć Inspekcji Transportu Drogowego, która m.in. na stanowisku eksperckim udziela porad kierowcom i przewoźnikom. GITD przedstawił także informacje o nowym systemem poboru opłat drogowych.

Stoisko ITD na targach

III edycję Międzynarodowych Targów Transportu, Spedycji i Logistyki oraz IV edycję Międzynarodowych Targów Transportu Publicznego otworzył dziś m.in. Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur. Szef ITD w swoim wystąpieniu podkreślił rangę wydarzenia oraz jego znaczenie dla dynamicznie rozwijającej się polskiej branży transportowej.


- Targi rozwijają się, jest coraz więcej wystawców, z roku na rok możemy ten trend obserwować. To świadczy o tym, że polski transport rozwija się, że polscy przewoźnicy są tak naprawdę potęgą w Europie - podkreślił w trakcie uroczystości otwarcia targów Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur.


Targom towarzyszą spotkania branżowe i panele tematyczne. W trakcie panelu "Transport Drogowy - prawne, techniczne i edukacyjne kierunki rozwoju" przedstawiono informacje o nowym zadaniu realizowanym przez GITD. 3 listopada 2018 r. Główny Inspektor Transportu Drogowego przejął zadanie poboru opłat drogowych od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Równocześnie rozpoczęto prace nad stworzeniem i uruchomieniem nowego Krajowego Systemu Poboru Opłat. Założenia dotyczące nowego systemu, przedstawił Konrad Wróbel pracownik Biura Krajowego Systemu Poboru Opłat Drogowych GITD. Nowy system ma być zbudowany z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, ma usprawnić pobór opłat oraz ruch na płatnych odcinkach dróg, ma być bardziej przyjazny dla użytkownika i zapewnić niezakłócony wpływ środków do Krajowego Funduszu Drogowego.


Dużym zainteresowaniem cieszy się stoisko eksperckie Inspekcji Transportu Drogowego, w którym inspektorzy udzielają przewoźnikom i kierowcom informacji dotyczących m.in. czasu pracy kierowcy, przepisów regulujących zasady przewozu osób i transportu drogowego rzeczy. Kierowcy w strefie edukacji mogą natomiast sprawdzić - wykorzystując alko-, narko- i sen- gogle - jak niebezpieczne może być prowadzenie pojazdu pod wpływem używek lub też przez zmęczonego kierującego. Natomiast w specjalnym stoisku w strefie pracy zainteresowani mogą uzyskać informacje o procedurze naboru, warunkach i korzyściach związanych z pracą w ITD.


Międzynarodowe Targi Transportu, Spedycji i Logistyki oraz odbywające się równolegle Międzynarodowych Targi Transportu Publicznego potrwają do piątku.

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}