W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

„Zdrowe Życie” z Inspekcją Transportu Drogowego

22.04.2023

Bezpłatne badania specjalistyczne, konsultacje, porady i rozmowy z lekarzami, specjalistami oraz ekspertami, a do tego strefa edukacji o bezpieczeństwie ruchu drogowego. W Skierniewicach zainaugurowano II edycję akcji „Zdrowe Życie”. Dużym zainteresowaniem cieszy się mobilne centrum edukacji brd Inspekcji Transportu Drogowego.

W mobilnym centrum edukacji brd Inspekcji Transportu Drogowego na skierniewickim rynku nie mogło zabraknąć przyjaciela najmłodszych uczestników ruchu drogowego - Krokodylka Tirka

Pod patronatem Pary Prezydenckiej zainaugurowano w sobotę (23 kwietnia) II edycję projektu „Zdrowe Życie”. To ogólnopolski projekt poświęcony profilaktyce zdrowia, zachęcający do prowadzenia zdrowego stylu życia i regularnego badania się.

Zdrowie jest jedną z tych wartości, których nie można kupić, ale o którą można dbać. Projekt Prezydenta Andrzeja Dudy i Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy jest ukierunkowany na wsparcie instytucjonalne. Para Prezydencka zainicjowała go rok temu, w Warszawie. Tegoroczną, drugą edycję, także zakończymy w stolicy. Ten projekt to przede wszystkim możliwość wykonania bezpłatnych badań i zachęcanie do zdrowego trybu życia

– mówiła Szefowa Kancelarii Prezydenta RP Grażyna Ignaczak–Bandych.

Pierwsza Mobilna Strefa Zdrowia w tym roku stanęła na skierniewickim rynku. Przez dwa dni (w sobotę i niedzielę) mieszkańcy miasta i okolic mogą wykonać bezpłatne badania, oddać krew lub zasięgnąć porad u lekarzy, specjalistów i ekspertów.

Przybyli nowi partnerzy uczestniczący w strefach, jest jeszcze więcej bezpłatnych badań i atrakcji dla mieszkańców w każdym wieku. „Zdrowe życie” w tym roku jest ukierunkowane na rodzinę. Zachęcamy do odwiedzenia miasteczka całe rodziny. Zwłaszcza z dziećmi, dla których przygotowano bardzo dużo atrakcji, gdyż to, czego nauczymy dzieci, będzie procentować w ich dorosłym życiu oraz w życiu ich rodziców. Nigdy jeszcze w jednym miejscu nie było tylu lekarzy, specjalistów, medyków i ekspertów, jak w tym roku mamy tutaj. Dziękuję bardzo wszystkim, którzy się przyczynili do organizacji tego miejsca. W imieniu Pary Prezydenckiej zachęcam wszystkich Polaków do zdrowego życia!

– dodała Grażyna Ignaczak–Bandych.

W imieniu swoim, ale przede wszystkim mieszkańców naszego miasta, którzy będą korzystać z oferty, którą Państwo wszyscy przygotowaliście, chciałem bardzo podziękować. Dziękuję Państwu, że dziś jesteście w Skierniewicach, że przygotowaliście taką ofertę. Tylu wspaniałych specjalistów i ekspertów, których dziś mamy w Skierniewicach, chyba nie mieliśmy jeszcze nigdy wcześniej. Życzę wszystkim zdrowia!

– witał zebranych na rynku Prezydent Skierniewic Krzysztof Jaźdżyk.

W skierniewickiej Mobilnej Strefie Zdrowia króluje nie tylko tematyka profilaktyki zdrowotnej. Wiele uwagi poświęcono też szeroko rozumianemu bezpieczeństwu, m.in. w ruchu drogowym. Nie mogło więc zabraknąć Inspekcji Transportu Drogowego i mobilnego centrum edukacji.

Krokodylek Tirek – maskotka Inspekcji Transportu Drogowego – zabiera najmłodszych w podróż o przepisach ruchu drogowego. Są zagadki, quizy, koło fortuny. Znajomość przepisów można sprawdzić w mini miasteczku ruchu drogowego. A dla miłośników plastyki – kolorowanki z Krokodylkiem Tirkiem. Nie zabrakło też edukacyjnych atrakcji dla dorosłych. Czas reakcji można sprawdzić na symulatorze refleksu, a to, jak zachowuje się organizm pod wpływem alkoholu lub narokotyków, umożliwią narko-, alko- i sengogle. Są też pojazdy służbowe CANARD.

Piotr Majkowski z Delegatury Centralnej GITD wziął udział w debacie, którą prowadził prezenter telewizyjny Adam Giza. Rozmawiano o pierwszej pomocy i bezpieczeństwie w ruchu drogowym:

Zdrowie, kondycja, wysoka sprawność psychofizyczna kierowcy – te elementy również wpływają na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Dlatego ważne są profilaktyka zdrowotna i systematyczne wykonywanie badań. Nie wolno lekceważyć badań i każdy kierowca musi być okresowo badany. Szczególnie w przypadku kierowców zawodowych, którzy na co dzień siadają za kierownicę np.  autobusów, wożąc ludzi, czy w ciężarówkach, realizując transport rzeczy, pokonują setki kilometrów, ich psychomotoryka, przestrzeganie norm czasu pracy oraz bieżący stan zdrowotny są rzeczą kluczową

– mówił Piotr Majkowski.

Zachęcamy kierowców do odwiedzenia strefy i wykonania badań. W tym roku Mobilna Strefa Zdrowia odwiedzi 22 miejscowości w całej Polsce. Projekt „Zdrowe Życie” jest organizowany we współpracy przez Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Aktywów Państwowych, Ministerstwo Edukacji i Nauki, NFZ i PZU oraz Kancelarię Prezydenta RP.

Wideo

Zdjęcia (13)

{"register":{"columns":[]}}