W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Działania ratownicze 12 - 18.07.2021 r.

19.07.2021

W dniach od 12 do 18 lipca 2021 roku na terenie miasta Siedlce i powiatu siedleckiego miało miejsce 55 zdarzeń, w tym 7 pożarów i 45 miejscowych zagrożeń. 3 zgłoszenia okazały się alarmem fałszywym.

fot. Aga Król

13 lipca w miejscowości Pruszyn (gm. Siedlce) samochód osobowy zjechał z drogi i uderzył w znajdujące się w rowie rury kanalizacyjne. Podróżujący pojazdem nie zgłaszali dolegliwości i odmówili udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu terenu działań, odłączeniu zasilania akumulatorowego w pojeździe i kontrolowaniu stanu zdrowia uczestników zdarzenia. Na drodze wprowadzono ruch wahadłowy. Przeszukano okoliczne zarośla w celu odnalezienia kierowcy pojazdu - poszukiwania nie przyniosły rezultatu.

W działaniach ratowniczych brały udział 2 zastępy PSP - 8 ratowników oraz 1 zastęp OSP - 6 ratowników.

fot. Aga Król fot. Aga Król

 

14 lipca 2021 roku w Siedlcach na ul. Wojska Polskiego doszło do zderzenia bocznego dwóch samochodów osobowych. W chwili przybycia zastępu PSP osoby uczestniczące w zdarzeniu znajdowały się poza pojazdami. Pojazdy zabezpieczono pod względem pożarowym, ograniczono rozprzestrzenianie się płynów eksploatacyjnych z pojazdów (rozprzestrzeniały się w kierunku studzienki kanalizacyjnej - stwarzało to zagrożenie dla środowiska). Poszkodowanymi zajmował się zespół PRM.

W działaniach ratowniczych brał udział 1 zastęp PSP - 6 ratowników.

fot. Aga Król fot. Aga Król

 

15 lipca 2021 roku w miejscowości Stare Opole (gm. Siedlce) doszło do wypadku drogowego z udziałem 4 samochodów osobowych. W chwili przybycia zastępów straży kierujący i pasażerowie znajdowali się na zewnątrz pojazdów. Jedna osoba poszkodowana z raną lewej ręki, po dokonaniu badania przez PRM,  została zabrana do szpitala. Pojazdy znajdowały się na prawym pasie ruchu oraz jeden na poboczu w rowie. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu instalacji elektrycznych oraz sorpcji i odtłuszczeniu plamy po wycieku płynu hamulcowego.

W działaniach ratowniczych brały udział 2 zastępy PSP - 7 ratowników oraz 1 zastęp OSP - 6 ratowników.

fot. Aga Król fot. Aga Król fot. Aga Król fot. Aga Król

 

17 lipca 2021 roku w miejscowości Paprotnia (gm. Paprotnia) doszło do wypadku drogowego z udziałem jednego pojazdu osobowego. Kierująca pojazdem straciła nad nim panowanie i zjechała do przydrożnego rowu. Pojazd znajdował się na prawym boku. Kierująca samodzielnie opuściła pojazd bez widocznych obrażeń. Obecny zespól PRM dokonywał badania wstępnego. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu pojazdu poprzez odłączenie zasilania elektrycznego. Wycieków płynów technologicznych nie stwierdzono.

W działaniach ratowniczych brał udział 1 zastęp PSP - 6 ratowników oraz 1 zastęp OSP - 6 ratowników.

fot. OSP Hołubla fot. OSP Hołubla

 

18 lipca 2021 roku w Siedlcach na ul. Północnej doszło do zderzenia dwóch pojazdów - samochodu osobowego oraz motocykla. Motocykl w wyniku zdarzenia został objęty pożarem, stwierdzono wyciek paliwa. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy motocykliście oraz podaniu prądu wody na palący się motocykl. Strażacy podjęli resuscytację krążeniowo-oddechową motocyklisty. W tym czasie na miejsce dotarł zespół PRM, obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon poszkodowanego.

W działaniach ratowniczo-gaśniczych brały udział 2 zastępy PSP - 8 ratowników.

fot. Aga Król fot. Aga Król

 

 


Od początku 2021 roku na terenie miasta Siedlce i powiatu siedleckiego miało miejsce 1183 zdarzenia, w tym:

  • 252 pożary;
  • 777 miejscowych zagrożeń;
  • 154 alarmy fałszywe.