W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Działania ratownicze 15 - 21.02.2021 r.

22.02.2021

W dniach od 15 do 21 lutego 2021 roku na terenie miasta Siedlce i powiatu siedleckiego miało miejsce 42 zdarzenia, w tym 8 pożarów i 30 miejscowych zagrożeń (w tym 17 razy strażacy dowozili osoby na szczepienia przeciw Covid-19). 4 zgłoszenia natomiast okazały się alarmem fałszywym.

Wypadek drogowy w miejscowości Broszków.

15 lutego 2021 roku w miejscowości Broszków (gm. Kotuń) na drodze krajowej nr 2 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Jeden z pojazdów (Volvo) znajdował się na poboczu drogi, drugi (BMW) w przydrożnym rowie. Pojazdami łącznie podróżowało 3 osoby. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu zasilania w pojazdach. W działaniach ratowniczych brał udział 1 zastęp PSP - 6 ratowników oraz 2 zastępy OSP - 11 ratowników.

Wypadek drogowy w miejscowości Broszków.
fot. OSP Kotuń

 

15 lutego 2021 roku w miejscowości Ujrzanów (gm. Siedlce) doszło do wypadku z udziałem jednego samochodu ciężarowego - ciągnik wraz z naczepą stał w rowie na kołach. Pojazd zniszczył ogrodzenie przydrożnej posesji. Działania zastępów PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i usunięciu wycieku płynu chłodniczego z pojazdu. W działaniach ratowniczych brały udział 2 zastępy PSP - 9 ratowników.

Wypadek drogowy w miejscowości Ujrzanów.
fot. Aga Król

 

16 lutego 2021 roku w Siedlcach przy ul. ks. Brzóski doszło do pożaru w budynku jednorodzinnym. Pożarem objęte było jedno pomieszczenie, a właściciel w momencie przyjazdu jednostek straży pożarnej znajdował się już poza budynkiem.

Ratownicy w aparatach ochrony dróg oddechowych weszli do środka i podali dwa prądy wody w natarciu na palące się powierzchnie, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Po sprawdzeniu atmosfery w środku miernikiem wielogazowym działania zostały zakończone. W działaniach ratowniczo - gaśniczych brały udział 3 zastępy PSP - 11 ratowników.

Pożar domu w Siedlcach.
fot. Marek Stasiuk

 

21 lutego 2021 r. w miejscowości Mościbrody (gm. Wiśniew) doszło do wypadku z udziałem jednego samochodu osobowego. Pojazd jadący od strony Siedlec, po pokonaniu pierwszego zakrętu w miejscowości Mościbrody, wypadł z łuku drogi, uderzył w drzewo, po czym siła uderzenia obróciła go w kierunku przeciwnym do kierunku jazdy. Pojazd znajdował się całkowicie poza pasem drogowym.

Po dojechaniu na miejsce zastępów straży pożarnej przeprowadzono rozpoznanie oraz zabezpieczono teren prowadzonych działań. Na miejscu znajdował się pojazd GDDKiA, której pracownicy stwierdzili, że pojazd był pusty i nikogo w nim nie było w chwili, kiedy najechali na miejsce zdarzenia.

Przystąpiono do kierowania ruchem, wprowadzono ruch wahadłowy. Droga została zabezpieczona z dwóch stron - przed zakrętami. Zadysponowano na miejsce patrol policji. Pojazd był zamknięty, zabezpieczono go przeciwpożarowo. Przystąpiono do przeszukiwania pobliskiego lasu w odległości 100 m od zdarzenia. Nie stwierdzono obecności świeżych śladów na śniegu, ani obecności osób postronnych lub mogących uczestniczyć w zdarzeniu. W działaniach ratowniczych brał udział 1 zastęp PSP - 6 ratowników oraz 1 zastęp OSP - 6 ratowników.

Wypadek drogowy w miejscowości Mościbrody.
fot. Aga Król

 

Od początku 2021 roku na terenie miasta Siedlce i powiatu siedleckiego miało miejsce 235 zdarzeń, w tym:

  • 51 pożarów;
  • 156 miejscowych zagrożeń;
  • 28 alarmów fałszywych.