W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Działania ratownicze 15-21.11.2021 r.

22.11.2021

W dniach od 15 do 22 listopada 2021 roku na terenie miasta Siedlce i powiatu siedleckiego miało miejsce 25 zdarzeń, w tym 5 pożarów i 15 miejscowych zagrożeń. 5 zgłoszeń okazało się alarmem fałszywym.

2021-11-19 - Suchożebry, fot. Aga Król

 

16 listopada 2021 roku w miejscowości Marysin (gm. Kotuń) doszło do zapalenia się sadzy w kominie budynku mieszkalnego.

Działania strażaków polegały na podaniu proszku gaśniczego do środka komina z góry oraz wygaszeniu paleniska w piecu CO. Następnie przystąpiono do wygarniania tlącej się jeszcze sadzy do pojemników i wynoszeniu jej na zewnątrz. Po wygarnięciu całej zawartości komina, sprawdzono pomieszczenia w domu pod kątem ewentualnej obecności tlenku węgla.

W działaniach ratowniczo-gaśniczych brał udział 1 zastęp PSP – 6 strażaków oraz 1 zastęp OSP – 6 strażaków.

2021-11-16 - Marysin, fot. OSP Kotuń  fot. OSP Kotuń

 

19 listopada 2021 roku w miejscowości Wiśniew (gm. Wiśniew) doszło do zderzenia czołowo-bocznego dwóch samochodów osobowych.

Jeden z pojazdów znajdował się na prawym pasie drogi w kierunku Łukowa, drugi stał na poboczu blokując wjazd do posesji. Samochodami podróżowali wyłącznie kierowcy, którzy samodzielnie opuścili pojazdy, jeden z nich miał rozciętą skórę głowy po uderzeniu w szybę. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu kierowcy poprzez zabezpieczenie rozcięcia głowy.

W działaniach ratowniczych brał udział 1 zastęp PSP – 6 strażaków oraz 1 zastęp OSP – 5 strażaków.

2021-11-19 - Wiśniew, fot. Aga Król  fot. Aga Król

 

19 listopada 2021 roku w miejscowości Suchożebry (gm. Suchożebry) doszło do wypadku samochodu osobowego, który zjechał z drogi uderzając w drzewa rosnące w przydrożnym lesie.

Samochód po uderzeniu znalazł się na środku jezdni, usytuowany na kołach, blokując ruch na drodze. Pojazdem podróżowało dwie osoby, który znajdowały się poza pojazdem. W chwili przybycia zastępów straży pożarnej jeden z mężczyzn leżał na prawym boku, tuż za przydrożnym rowem, około 15 metrów od pojazdu, był nieprzytomny z urazem czaszki oraz stłuczeniem klatki piersiowej. Drugi poszkodowany siedział na poboczu, doznał obrażeń w postaci głębokich ran ciętych na wysokości brzucha. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym, których następnie przekazano ratownikom PRM.

W działaniach ratowniczych brał udział 1 zastęp PSP – 6 strażaków oraz 2 zastępy OSP – 10 strażaków.

2021-11-19 - Suchożebry, fot. Aga Król  fot. Aga Król

 

20 listopada 2021 roku w miejscowości Ujrzanów (gm. Siedlce) doszło do zderzenia samochodu osobowego z samochodem dostawczym.

Oba samochody znajdowały się na środku skrzyżowania, podróżowali nimi wyłącznie kierowcy, którzy samodzielnie opuścili pojazdy, jeden z nich z drobnymi stłuczeniami znajdował się pod opieką zespołu PRM, drugi kierowca bez obrażeń pozostawał na miejscu zdarzenia. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz sorbowaniu wycieków płynów eksploatacyjnych w celu ograniczenia ich rozprzestrzeniania się, ponadto odłączono zasilanie w pojazdach.

W działaniach ratowniczych brał udział 1 zastęp PSP – 6 strażaków oraz 1 zastęp OSP – 6 strażaków.

2021-11-20 - Ujrzanów, fot. Aga Król  fot. Aga Król

 

21 listopada 2021 roku w miejscowości Mordy (gm. Mordy) doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.

Oba pojazdy znajdowały się na jezdni blokując ruch, podróżowało nimi łącznie 8 osób, wszyscy wysiedli z nich przed przybyciem zastępów straży pożarnej. Dwunastoletni pasażer jednego z pojazdów odniósł obrażenia głowy w postaci widocznych stłuczeń, po zbadaniu przez ZRM został przetransportowany na SOR. Pozostałe osoby nie odniosły obrażeń. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu zasilania w pojazdach.

W działaniach ratowniczych brał udział 1 zastęp PSP – 6 strażaków oraz 2 zastępy OSP – 11 strażaków.

2021-11-21 - Mordy, fot. OSP Wielgorz  fot. OSP Wielgorz

 

 


Od początku 2021 roku na terenie miasta Siedlce i powiatu siedleckiego miało miejsce 1994 zdarzeń, w tym:

  • 370 pożarów;
  • 1388 miejscowych zagrożeń;
  • 236 alarmów fałszywych.

 

{"register":{"columns":[]}}