W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Działania ratownicze 22 - 28.03.2021 r.

29.03.2021

W dniach od 22 do 28 marca 2021 roku na terenie miasta Siedlce i powiatu siedleckiego miało miejsce 37 zdarzeń, w tym 10 pożarów i 24 miejscowe zagrożenia (w tym 8 razy strażacy dowozili osoby na szczepienia przeciw Covid-19). 3 zgłoszenia natomiast okazały się alarmem fałszywym.

Wypadek w miejscowości Broszków.

23 marca 2021 roku w miejscowości Helenów (gm. Wodynie) doszło do pożaru budynku jednorodzinnego o konstrukcji drewnianej.

W wyniku oddziaływania termicznego zaczęło się palić pobliskie drzewo oraz obiekt gospodarczy znajdujący się na sąsiedniej działce. Strażacy podali dwa prądy wody - jeden w obronie obiektu gospodarczego, drugi w natarciu na czoło pożaru znajdujące się w domu oraz pobliskie drzewo. Po dojechaniu kolejnych sił i środków podano trzeci prąd wody oraz zorganizowano zaopatrzenie wodne z pobliskiego hydrantu. Pożar ugaszono.

W działaniach ratowniczo-gaśniczych brał udział 1 zastęp PSP - 6 strażaków oraz 4 zastępy OSP - 17 strażaków.

Pożar domu w miejscowości Helenów. fot. OSP Oleśnica

 

26 marca 2021 roku w Siedlcach na ul. Artyleryjskiej doszło do zdarzenia z udziałem motocyklisty oraz samochodu ciężarowego.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia kierujący działaniem ratowniczym stwierdził, że na lewym pasie jezdni leży kierujący motocyklem, na plecach, ze zgiętą w stawie kolanowym prawą kończyną dolną.  Poszkodowany jest przytomny i ma otwarte złamanie prawej kończyny dolnej na wysokości uda z widocznym krwawieniem. Motocykl znajduje się ok 20 metrów od poszkodowanego. Na prawym pasie obok poszkodowanego stoi samochód ciężarowy - kierujący nie zgłaszał żadnych dolegliwości.

Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, stabilizacji odcinka szyjnego kręgosłupa oraz przeprowadzeniu badania wstępnego urazowego osoby poszkodowanej, zatamowaniu krwawienia z rany, unieruchomieniu kończyny dolnej za pomocą szyny w pozycji zastanej, pomocy pogotowiu w przygotowaniu do transportu, ograniczeniu wycieków substancji ropopochodnych z motocykla.

W działaniach ratowniczych brały udział 2 zastępy PSP - 9 strażaków.

Wypadek w Siedlcach na ul. Artyleryjskiej. fot. Aga Król

 

27 marca 2021 roku w miejscowości Broszków (gm. Kotuń) doszło do zdarzenia z udziałem samochodu osobowego z samochodem ciężarowym, którymi łącznie podróżowało 6 osób.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępu PSP i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że dwie osoby z samochodu osobowego wymagają pomocy medycznej, jedna z nich jest uwięziona w pojeździe. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz uwolnieniu osoby poszkodowanej z pojazdu, która znajdowała się w pojeździe na tylnym siedzeniu za fotelem kierowcy. Przy pomocy narzędzi hydraulicznych wykonano dostęp do osoby uwięzionej poprzez usunięcie drzwi oraz słupka środkowego.

Przy użyciu sorbentu usunięto niewielki wyciek płynu hamulcowego. Zabezpieczono pojazdy, zakręcono butlę z gazem w pojeździe osobowym. Osoby poszkodowane zostały zabrane do szpitala celem dalszej hospitalizacji.

W działaniach ratowniczych brał udział 1 zastęp PSP - 6 strażaków oraz 2 zastępy OSP - 12 strażaków.

Wypadek w miejscowości Broszków. Wypadek w miejscowości Broszków.
fot. Aga Król

 

27 marca 2021 roku w miejscowości Wilczonek (gm. Kotuń) doszło do zdarzenia z udziałem jednego samochodu osobowego, który zjechał do rowu.

Kierujący wyszedł z pojazdu o własnych siłach. Działania strażaków polegały na odłączeniu akumulatora w pojeździe oraz zakręceniu zaworu butli LPG. Ponadto wykonano ocenę stanu zdrowia kierowcy, nie stwierdzając żadnych obrażeń, co potwierdzili przybyli ratownicy ZRM.

W działaniach ratowniczych brał udział 1 zastęp PSP - 6 strażaków oraz 1 zastęp OSP - 6 strażaków.

Wypadek w miejscowości Wilczonek. fot. OSP Kotuń

 

28 marca 2021 roku w miejscowości Nowe Opole (gm. Siedlce) w wyniku rozszczelnienia układu paliwowego w samochodzie ciężarowym doszło do wycieku oleju napędowego na jezdnię.

Samochód znajdował się na pasie drogowym przed skrzyżowaniem. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i sorpcji rozlanego paliwa. Pojazd po doraźnym usunięciu usterki udał się w dalszą trasę.

W działaniach ratowniczych brał udział 1 zastęp PSP - 6 strażaków oraz 1 zastęp OSP - 6 strażaków.

Miejscowe zdarzenie w miejscowości Nowe Opole. fot. OSP Nowe Opole

 

Od początku 2021 roku na terenie miasta Siedlce i powiatu siedleckiego miało miejsce 404 zdarzenia, w tym:

  • 90 pożarów;
  • 262 miejscowe zagrożenia;
  • 52 alarmy fałszywe.