W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Działania ratownicze 24 - 30.05.2021 r.

31.05.2021

W dniach od 24 do 30 maja 2021 roku na terenie miasta Siedlce i powiatu siedleckiego miało miejsce 30 zdarzeń, w tym 4 pożary i 19 miejscowych zagrożeń (w tym 3 razy strażacy brali udział w działaniach dot. Covid-19 - dowóz na szczepienia). 7 zgłoszeń natomiast okazało się alarmem fałszywym.

Wypadek w miejscowości Kotuń.

25 maja 2021 roku w miejscowości Kotuń (gm. Kotuń) na łuku drogi samochód osobowy wypadł z jezdni do przydrożnego rowu. Pojazd usytuowany był na lewym boku, oparty częścią dachu o ogrodzenie posesji. Strażacy ewakuowali kierowcę z pojazdu, a następnie przekazali go zespołowi PRM, który przetransportował poszkodowanego do szpitala.

W działaniach ratowniczych brały udział 2 zastępy PSP - 8 ratowników oraz 1 zastęp OSP - 6 ratowników.

Wypadek w miejscowości Kotuń. fot. AW, Życie Siedleckie

 

25 maja 2021 roku w miejscowości Białki (gm. Siedlce) na drodze krajowej nr 2 doszło do zderzenia bocznego dwóch samochodów osobowych. Pojazdy stały na kołach na drodze, podróżowało nimi łącznie 3 osoby. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu pomocy poszkodowanej kobiecie, pozostali uczestnicy nie uskarżali się na dolegliwości. Na miejsce przybył zespół PRM, któremu przekazano poszkodowaną.

W działaniach ratowniczych brały udział 2 zastępy PSP - 9 ratowników.

Wypadek w miejscowości Białki. fot. Aga Król

 

25 maja 2021 roku w Siedlcach na ul. Kilińskiego doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów osobowych. Pojazdami łącznie podróżowały trzy osoby, kierowcy samodzielnie opuścili pojazdy, nie uskarżali się na jakiekolwiek dolegliwości, natomiast kobieta-pasażer uskarżała się na ból w klatce piersiowej. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu pomocy poszkodowanym. Poszkodowanych przekazano zespołowi PRM.

W działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy PSP - 13 ratowników.

Wypadek w miejscowości Siedlce. fot. Aga Król

 

25 maja 2021 roku w miejscowości Grabianów (gm. Siedlce) doszło do wypadku z udziałem pojazdu ciężarowego z naczepą. Pojazdem podróżowały dwie osoby, które same opuściły pojazd. W samochodzie przerwany był przewód paliwowy, który powodował niewielki wyciek ropy. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca oraz udzieleniu pomocy poszkodowanym.

W działaniach ratowniczych brały udział 2 zastępy PSP - 8 ratowników oraz 1 zastęp OSP - 6 ratowników.

Wypadek w miejscowości Grabianów. fot. Aga Król

 

26 maja 2021 roku w miejscowości Wola Suchożebrska (gm. Suchożebry) doszło do pożaru samochodu osobowego. Pożarem objęty był cały pojazd. Działania strażaków polegały na podaniu prądu piany ciężkiej w celu ugaszenia pożaru. Następnie pojazd usunięto z jezdni i uprzątnięto ją, przywracając ruch na drodze krajowej.

W działaniach ratowniczo-gaśniczych brał udział 1 zastęp PSP - 6 ratowników oraz 2 zastępy OSP - 11 ratowników.

Pożar samochodu w miejscowości Wola Suchożebrska. fot. OSP Suchożebry

 

27 maja 2021 roku w miejscowości Ujrzanów (gm. Siedlce) doszło do wypadku z udziałem jednego samochodu osobowego. Samochód znajdował się po lewej stronie drogi, w rowie, leżąc na dachu. Kierujący podróżował sam i opuścił pojazd przed przybyciem zastępów PSP. Kierujący uskarżał się na ból głowy i odcinka szyjnego kręgosłupa. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, stabilizacji odcinka szyjnego przy pomocy kołnierza ortopedycznego, odłączeniu akumulatora w pojeździe. Poszkodowanego przekazano zespołowi PRM.

W działaniach ratowniczych brały udział 2 zastępy PSP - 9 ratowników.

Wypadek w miejscowości Ujrzanów. fot. Aga Król

 

27 maja 2021 roku w miejscowości Grubale (gm. Siedlce) doszło do zderzenia czołowego dwóch pojazdów osobowych na prostym odcinku drogi. Jeden z poszkodowanych został zabrany przez zespół PRM do szpitala, natomiast drugi z nich po zbadaniu pozostał na miejscu zdarzenia. Działania strażaków polegały na pomocy w transporcie poszkodowanego do zespołu PRM, zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu zasilania elektrycznego. Nie stwierdzono wycieków substancji ropopochodnych z pojazdów.

W działaniach ratowniczych brały udział 2 zastępy PSP - 7 ratowników oraz 3 zastępy OSP - 18 ratowników.

Wypadek w miejscowości Grubale. fot. Aga Król

 


 

Od początku 2021 roku na terenie miasta Siedlce i powiatu siedleckiego miało miejsce 782 zdarzenia, w tym:

  • 178 pożarów;
  • 485 miejscowych zagrożeń;
  • 119 alarmów fałszywych.