W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Działania ratownicze 6-12.09.2021 r.

13.09.2021

W dniach od 6 do 12 września 2021 roku na terenie miasta Siedlce i powiatu siedleckiego miało miejsce 59 zdarzeń, w tym 8 pożarów i 43 miejscowe zagrożenia. 8 zgłoszeń okazało się alarmem fałszywym.

2021-09-12 - Czarnowąż, fot. OSP Kotuń

 


8 września 2021 roku w m. Mościbrody (gm. Wiśniew) doszło do wypadku z udziałem jednego samochodu osobowego. Pojazd stał na kołach poza pasem jezdni, przyciśnięty prawą strona do drzewa.  Pojazdem podróżowały trzy osoby, które były uwięzione w samochodzie - wszystkie osoby poszkodowane nieprzytomne. 

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ponadto zakręcono butlę z gazem i odłączono akumulator w samochodzie. W asyście lekarza z pojazdu ewakuowano kobietę, u której rozpoczęto resuscytację krążeniowo-oddechową przez zespół PRM. Następie strażacy wycięli lewe tylne drzwi oraz zdjęli dach pojazdu aby wykonać dostęp do pozostałych poszkodowanych. Poprzez odciągnięcie deski rozdzielczej uwolniono nogi poszkodowanemu znajdującemu się z przodu pojazdu i ewakuowano go na noszach typu deska w asyście ratowników medycznych. Nogi poszkodowanego z tyłu pojazdu zostały uwolnione poprzez odciągnięcie przedniego fotela. Poszkodowany został ewakuowany z samochodu na noszach typu deska w asyście ratowników medycznych.

W działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy PSP - 12 ratowników oraz 1 zastęp OSP - 6 ratowników.

 2021-09-08 - Mościbrody, fot. Aga Król  fot. Aga Król

 

12 września 2021 roku w m. Mościbrody (gm. Wiśniew) doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych.  Pojazdy znajdowały się poza pasem jezdni, podróżowało nimi łącznie 6 osób, wszystkie znajdowały się poza pojazdami. Zespół PRM udzielał pomocy poszkodowanym.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach, oświetleniu terenu działań oraz na prośbę Policji wprowadzeniu ruchu wahadłowego na drodze.

W działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy PSP - 13 ratowników oraz 1 zastęp OSP - 6 ratowników.

2021-09-12 - Mościbrody, fot. Aga Król 2021-09-12 - Mościbrody, fot. Aga Król   fot. Aga Król

 

12 września 2021 roku w m. Czarnowąż (gm. Kotuń) doszło do wypadku z udziałem jednego samochodu osobowego. Samochód wypadł z drogi, dachował i uderzył w drzewo. Pojazdem podróżowały 3 osoby, wszystkie znajdowały się poza pojazdem, kobieta uskarżała się na ból w odcinku szyjnym kręgosłupa oraz miała widoczne otarcia.  Po przybyciu na miejsce zdarzenia zespołu PRM i przebadaniu osoby poszkodowanej podjęto decyzję o przetransportowaniu jej do szpitala.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, postawieniu samochodu na koła przy użyciu wyciągarki samochodowej, odcięciu zasilania elektrycznego w pojeździe.

W działaniach ratowniczych brały udział 1 zastęp PSP - 6 ratowników oraz 3 zastępy OSP - 16 ratowników.

2021-09-12 - Czarnowąż, fot. OSP Kotuń  fot. OSP Kotuń

 

 


Od początku 2021 roku na terenie miasta Siedlce i powiatu siedleckiego miało miejsce 1641 zdarzeń, w tym:

  • 314 pożarów;
  • 1139 miejscowych zagrożeń;
  • 188 alarmów fałszywych.