W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Działania ratownicze 8 - 14.02.2021 r.

15.02.2021

W dniach od 8 do 14 lutego 2021 roku na terenie miasta Siedlce i powiatu siedleckiego miało miejsce 28 zdarzeń, w tym 7 pożarów i 16 miejscowych zagrożeń. 5 zgłoszeń okazało się alarmem fałszywym.

Pożar samochodu w miejscowości Gręzów.

8 lutego 2021 roku w miejscowości Rówce (gm. Zbuczyn) doszło do pożaru w murowanym budynku jednorodzinnym krytym blachą. Lokatorzy opuścili budynek samodzielnie i nie wymagali udzielenia pomocy medycznej.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w energię elektryczną, ratownicy w aparatach ochrony układu oddechowego weszli na strych budynku w celu podania prądu wody, drugi prąd wody podano od strony kotłowni oraz z zewnętrznej strony budynku.

Kierujący Działaniem Ratowniczym polecił rozbiórkę części pokrycia dachowego oraz elewacji w pobliżu przewodu kominowego - uwidoczniło to pozostałe zarzewia ognia, które dokładnie przelano wodą. Pożar został ugaszony.

W działaniach ratowniczo-gaśniczych brało udział 2 zastępy PSP - 7 ratowników oraz 3 zastępy OSP - 13 ratowników.

Pożar domu w miejscowości Rówce.
fot. Karol Borkowski

 

10 lutego 2021 roku w miejscowości Gręzów (gm. Kotuń), na stacji benzynowej, doszło do pożaru samochodu osobowego. Pojazd znajdował się około 10 metrów od dystrybutorów LPG i paliwowych. Promieniowanie termiczne nie spowodowało uszkodzeń oraz zagrożenia dla infrastruktury stacji paliw. Po podaniu prądu piany ciężkiej pożar został ugaszony.

W działaniach ratowniczo-gaśniczych brał udział 1 zastęp PSP - 6 ratowników oraz 2 zastępy OSP - 12 ratowników.

Pożar samochodu w miejscowości Gręzów.
fot. OSP Kotuń

 

11 lutego 2021 roku w miejscowości Polaki (gm. Kotuń) doszło do zdarzenia z udziałem samochodu osobowego typu bus, który uderzył w drzewo. Samochód znajdował się na poboczu, poza pasem jezdni, podróżował nim tylko kierowca, który nie wymagał pomocy medycznej. Stwierdzono niewielki wyciek płynu do szyb. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia do czasu zabrania samochodu przez lawetę. W trakcie ładowania samochodu przez pomoc drogową, doszło do niewielkiego wycieku paliwa, które zostało zebrane przy pomocy sorbentu. Na tym działania zakończono, zastępy powróciły do jednostek.

W działaniach ratowniczych brał udział 1 zastęp PSP - 6 ratowników oraz 2 zastępy OSP - 12 ratowników.

Wypadek samochodu osobowego w miejscowości Polaki.
fot. OSP Kotuń

 

13 lutego 2021 roku w  miejscowości Wołyńce-Kolonia (gm. Siedlce) doszło do czołowego zdarzenia samochodu osobowego, wyjeżdżającego z posesji, z busem. Pojazdami podróżowali jedynie kierowcy. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz odłączyli akumulatory w pojazdach. Zespół PRM udzielił pomocy kierowcy samochodu osobowego, kierowca busa nie uskarżał się na jakiekolwiek dolegliwości.

W działaniach ratowniczych brał udział 1 zastęp PSP - 6 ratowników oraz 2 zastępy OSP - 12 ratowników.

Wypadek samochodowy w miejscowości Wołyńce Kolonia.
fot. Aga Król

 

Od początku 2021 roku na terenie miasta Siedlce i powiatu siedleckiego miało miejsce 193 zdarzenia, w tym:

  • 43 pożary;
  • 126 miejscowych zagrożeń;
  • 24 alarmy fałszywe.