W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Kampania sprawozdawczo-wyborcza OSP 2021/2022

Logo ZOSP

Kampania została zainicjowana Uchwałą Nr 42/XI/2020Zarządu Głównego Związku OSP RP z dnia 22 października 2020 roku w sprawie: przeprowadzenia kampanii sprawozdawczo-wyborczej przed XV Zjazdem Krajowym Związku OSP RP i rozpoczyna się 1 stycznia 2021r.

Terminy poszczególnych szczebli kampanii zostały określone w „Założeniach organizacyjno-programowych kampanii sprawozdawczo-wyborczej przed XV Zjazdem Krajowym Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP”

  • Walne zebrania sprawozdawczo-wyborcze w OSP do 31 marca 2021r.
  • Zjazdy oddziałów gminnych do 30 czerwca 2021r.
  • Zjazdy oddziałów powiatowych do 31 grudnia 2021r,
  • Zjazdy oddziałów wojewódzkich do 31 maja 2022r.
  • Zjazd krajowy między 9 sierpnia i 9 października 2022r. 

Podjęto w tej uchwale decyzję, że w zależności od zmian stopnia natężenia zagrożenia rozprzestrzeniania się na terenie Polski epidemii wirusa SARS-CoV-2 oraz wprowadzanych przez władze państwowe, z tym związanych, nowych regulacji prawnych, upoważnia się Prezydium Zarządu Głównego ZOSP RP do przesuwania terminów przewidzianych w Założeniach na kampanię na wiosnę i lato 2021 r.

Zarząd Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP woj. mazowieckiego na posiedzeniu, które odbyło się w trybie wideokonferencji przyjął następujące dokumenty.

 – Wskazówki organizacyjno-programowe na walne zebrania sprawozdawczo-wyborcze członków OSP w 2021 r.

 – Założenia organizacyjno-programowe kampanii sprawozdawczo – wyborczej Ochotniczych Straży Pożarnych i oddziałów Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP przed V Zjazdem Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP województwa mazowieckiego.

Na posiedzeniu w dniu 18 grudnia 2020 r. Prezydium Zarządu Głównego ZOSP RP podjęło m.in uchwały w sprawie:

– przesunięcia terminów kampanii sprawozdawczo-wyborczej przed XV Zjazdem Krajowym Związku OSP RP w przypadku zaostrzeń związanych z pandemią,

  • Walne zebrania sprawozdawczo-wyborcze w OSP od 01 stycznia do 30 września 2021r.
  • Zjazdy oddziałów gminnych do 30 listopada 2021r.
  •  Zjazdy oddziałów powiatowych do 31 stycznia 2022r,
  • Zjazdy oddziałów wojewódzkich do 31 maja 2022r.
  • Zjazd krajowy między 9 sierpnia i 9 października 2022r.   

– kampanii sprawozdawczo-wyborczej przed XV Zjazdem Krajowym Związku OSP RP.