W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Nowy namiot pneumatyczny dla siedleckich strażaków

23.11.2021

W 2021 roku Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach doposażyła się w namiot pneumatyczny, wózek widłowy oraz wózek paletowy.

Nowy namiot pneumatyczny dla siedleckich strażaków

Namiot o wartości 35 000 zł oraz wózki o łącznej wartości ponad 100 000 zł zostały zakupione ze środków Funduszu Przeciwdziałania Covid-19.

Od początku pandemii Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach utrzymywała namiot przy szpitalu miejskim i wojewódzkim, który wykorzystywany był jako mobilna izba przyjęć w bezpośrednich działaniach związanych z epidemią koronawirusa.

Nowy namiot, dzięki konstrukcji opartej na specjalnym stelażu pneumatycznym, charakteryzuje się stosunkowo niską wagą i można go rozstawić w czasie kilkunastu minut. Namiot ten będzie wykorzystywany do prowadzenia długotrwałych akcji ratowniczo–gaśniczych związanych z usuwaniem skutków katastrof naturalnych lub ekstremalnych zjawisk atmosferycznych i poważnych awarii, a także jako zabezpieczenie medyczne w przypadku większej ilości osób poszkodowanych i zabezpieczenie dla osób ewakuowanych, zapewniając schronienie przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Wózki, widłowy i paletowy, umożliwią zwiększenie mobilności i niezależności podczas transportów organizowanych w ramach działań związanych z zapobieganiem i przeciwdziałaniem COVID-19. Siedleccy strażacy wielokrotnie uczestniczyli w akcjach związanych m.in. z transportem płynów do dezynfekcji rąk oraz maseczek chirurgicznych, wspierając działania podejmowane w zakresie przeciwdziałania zagrożeniom ze strony COVID-19.
 

Opracowanie i zdjęcia: st. sekc. Daria Lipińska - Zespół Prasowy KM PSP w Siedlcach

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}