W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego

SGRW Siedlce 7

SGRW

Zadaniem Grupy Ratownictwa Wysokościowego jest podejmowanie czynności mających na celu ratowanie ludzi i zwierząt w miejscach i terenach trudnodostępnych, na wysokości oraz poniżej poziomu gruntu.

Komenda Miejska PSP w Siedlcach jest przygotowana do realizacji zadań określonych w obowiązujących „Zasadach organizacji ratownictwa wysokościowego w KSRG” na poziomie podstawowym. Na poziomie specjalistycznym będzie to możliwe po uzupełnieniu braków w sprzęcie oraz po uzyskaniu przez ratowników stosownych uprawnień do prowadzenia specjalistycznych działań z zakresu ratownictwa wysokościowego do stanu minimalnego.

Komenda zakłada docelowo funkcjonowanie grupy w składzie 7 młodszych ratowników wysokościowych, 6 ratowników wysokościowych oraz 6 starszych ratowników wysokościowych.

W roku 2017 zakupiono sprzęt wyposażenia indywidualnego ratownika i sprzęt specjalistyczny wyposażenia grupy. Przeznaczono do przebudowy SLRT Mercedes.

W ramach doskonalenia zawodowego z poszczególnych dziedzin ratownictwa strażacy z JRG nr 1 ukończyli szkolenie "Instruktorów ratownictwa wysokościowego w zakresie podstawowym".

  •  Rejon działania grupy obejmuje powiat siedlecki, łosicki, węgrowski i sokołowski.

Mapa - rejon działania SGR

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
01.12.2021 14:16 Daria Lipińska
Pierwsza publikacja:
07.04.2021 14:03 st. sekc. Daria Lipińska
{"register":{"columns":[]}}