W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Strażacy włączyli się w akcję informacyjną dotyczącą szczepień przeciwko COVID-19

23.03.2021

Strażacy, w ramach wsparcia Narodowego Programu Szczepień, rozpoczęli dystrybucję ulotek propagujących wiedzę na temat profilaktyki oraz szczepień przeciw COVID-19 skierowaną do mieszkańców małych miejscowości i wsi.

Strażacy z OSP Tokary, w ramach wsparcia Narodowego Programu Szczepień, rozpoczęli dystrybucję ulotek propagujących wiedzę na temat profilaktyki oraz szczepień przeciw COVID-19 skierowaną do mieszkańców małych miejscowości i wsi.

Ulotki zostaną rozwiezione przez druhów ochotniczych straży pożarnych. Wcześniej strażacy Państwowej Strazy Pożarnej spersonalizowali ulotki wpisując do każdej z nich numery telefonów do gminnych koordynatorów szczepień przeciwko COVID-19.

Materiały mają przede wszystkim trafić do mieszkańców wykluczonych cyfrowo, którzy nie korzystają z internetu, często są samotni lub nie radzą sobie z informacją z innych źródeł. Materiały infomracyjne trafią do każdego seniora. W ulotkach znalazły się m.in. informacje o tym, jak zapisać się na szczepienie przeciwko COVID-19.

Pod numerem telefonu 989 można uzyskać dostęp do bezpłatnej, całodobowej infolinii Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19.

 

Opracowanie: mł. bryg. Karol Kierzkowski – Komenda Wojewódzka PSP w Warszawie

Zdjęcia (14)