W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Szkolenie z konserwacji sprzętu ochrony dróg oddechowych

16.02.2021

12 lutego 2021 roku siedleccy strażacy szkolili się w zakresie obsługi sprzętu znajdującego się w nowo utworzonym warsztacie obsługi i konserwacji sprzętu ochrony dróg oddechowych i ubrań specjalnych.

Szkolenie z obsługi sprzętu.

Warsztat został utworzony na bazie pomieszczeń Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 1 w Siedlcach, gdzie sprzęt użyty w działaniach ratowniczo-gaśniczych (taki jak aparaty ochrony dróg oddechowych, maski do aparatów, ubrania gazoszczelne, ubrania specjalnie, itp.) będzie poddawany konserwacji i naprawom.

Obecnie jednostki OSP i PSP dysponują sprzętem, który wymaga szczególnej troski i nadzoru w celu zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikom. W powiecie siedleckim jest użytkowanych około 200 aparatów powietrznych i prawie 600 ubrań specjalnych.

W związku z tym w ramach warsztatu zostanie zapewniona usługa:

  • czyszczenia, dezynfekcji i konserwacji ubrań specjalnych;
  • suszenia ubrań;
  • badań i ewidencji sprzętu ochronnego;
  • diagnostyki ubrań gazoszczelnych, aparatów powietrznych oraz masek i aparatów  powietrznych;
  • drobnych napraw;
  • pakowania i wydawania, czyszczenia, prania oraz suszenia umundurowania specjalnego strażaków.

Warsztat został utworzony w ramach projektu pn.: "Skuteczna koordynacja działań ratowniczych w subregionie ostrołęcko-siedleckim i obwodzie wołyńskim” ze środków Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina 2014-2020.

Zdjęcia (4)