W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Akcja poszukiwawczo-ratownicza na rzece Ełk w Grajewie

08.06.2021

Pojazdy straży pożarnej stoją na brzegu rzeki. Strażacy wodują łódź

6 czerwca 2021 roku o godzinie 19:28 strażacy otrzymali zgłoszenie o znalezieniu 2 par butów dziecięcych nad brzegiem rzeki Ełk w Grajewie. Obuwie znalazł mężczyzna spacerujący w pobliżu i natychmiast powiadomił służby ratownicze.

Do zdarzenia zadysponowano łącznie 4 zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Grajewa i Moniek, w tym specjalistyczną grupę ratownictwa wodno-nurkowego oraz jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Grajewa i Rudy. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia kierujący działaniem ratowniczym potwierdził informacje zawarte w zgłoszeniu i podjął decyzję o rozpoczęciu akcji poszukiwawczo-ratowniczej.

Działania prowadzone były równolegle przez strażaków-nurków pod wodą, z łodzi ratowniczej oraz pieszo. Nurkowie przeszukali część rzeki na odcinku kilkuset metrów, strażacy patrolujący rzekę z łodzi pokonali odcinek kilku kilometrów, natomiast druhowie OSP sprawdzili brzegi rzeki i pobliski teren. W związku z tym, że policja nie otrzymała żadnych informacji o zaginięciu dzieci, o godzinie 22.00 podjęto decyzję o zakończeniu działań.

W akcji poszukiwawczo-ratowniczej, która trwała ponad 2,5 godziny uczestniczyło 27 ratowników PSP i OSP.

 

Opracowanie: mł. bryg. Arkadiusz Lichota, KP PSP w Grajewie

Zdjęcia: mł. bryg. Arkadiusz Lichota, KP PSP w Grajewie

Zdjęcia (4)