W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Dystrybucja płynów dezynfekcyjnych do parafii na terenie powiatu sokólskiego

06.04.2021

2 kwietnia 2021 roku przeprowadzono dystrybucję płynów dezynfekcyjnych do wszystkich parafii na terenie powiatu sokólskiego w ramach pomocy rządowej pochodzącej z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

Dystrybucja płynów dezynfekcyjnych do parafii przez straż pożarną

Mechanizm dystrybucji podobnie jak w przypadku maseczek był koordynowany przez Wojewodę Podlaskiego, a straż pożarna zapewniła dostarczenie maseczek od poziomu województwa poprzez jednostki powiatowe PSP i lokalne OSP do poszczególnych parafii.

W ramach działań rozdysponowano 325 litrów płynu dezynfekcyjnego do 42 parafii rzymskokatolickich, prawosławnych oraz gmin muzułmańskich na terenie powiatu sokólskiego.

W dystrybucji w/w materiałów uczestniczyła Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza w Sokółce oraz jednostki OSP Krynki, Szudziałowo, Zubrzyca Wielka, Kamionka Stara, Rozedranka Stara, Janów, Korycin, Suchowola, Sidra, Kuźnica, Nowy Dwór, Dąbrowa Białostocka.

Zdjęcia (1)