W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Konsultacje projektu ustawy o OSP na terenie powiatu grajewskiego

01.06.2021

Druhowie OSP w mundurach wyjściowych w trakcie prezentacji założeń ustawy o OSP na sali konferencyjnej.

28 maja 2021 roku zakończyły się konsultacje społeczne dotyczące projektu ustawy o ochotniczej straży pożarnej na terenie powiatu grajewskiego. W spotkaniach z druhami z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych funkcjonujących na terenie miasta i gminy Grajewo wziął udział mł. bryg. Andrzej Beczko – komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie. natomiast  w spotkaniach z druhnami i druhami OSP z terenu gmin Radziłów, Rajgród, Szczuczyn i Wąsosz uczestniczyłmł. bryg. Arkadiusz Lichota - zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie.

Podczas cyklicznych spotkań funkcjonariusze przedstawili najważniejsze założenia i cele projektu ustawy oraz udzielali wyjaśnieńw kwestiach zapisów budzących wątpliwości. W trakcie dyskusji zebrano także propozycje i wnioski, które za pośrednictwem podlaskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej zostaną przesłane komendantowi głównemu Państwowej Straży Pożarnej w celu prowadzenia dalszych prac nad projektem.

Rozmowyz druhami ochotnikami oraz przedstawicielami władz samorządowych przebiegały w miłej i spokojnej atmosferze, a dyskusja nad projektem ustawy była merytoryczna.

Opracowanie: mł. bryg. Arkadiusz Lichota, KP PSP w Grajewie

Zdjęcia:archiwum OSP w Radziłowie, Rajgrodzie, Szczuczynie i Wąsoszu

Zdjęcia (4)