W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pokazy ratownicze i szczepienia na IV Grajewskim Zlocie Motocyklowym

25.08.2021

Strażacy OSP w trakcie cięcia pojazdu sprzętem hydraulicznym. Z lewej publiczność oglądająca pokaz. W tle samochód pożarniczy.

22 sierpnia 2021 roku na terenie klubu „Hades” w Grajewie odbył się IV Grajewski Zlot Motocyklowy – impreza, która na stałe wpisała się kalendarz wydarzeń miasta. Podobnie jak w latach ubiegłych, także w tym roku w zlocie wzięli udział funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie i druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Grajewie, którzy współpracują na co dzień ze stowarzyszeniem „Motowilki”.

Uczestnicy zlotu oraz fani motoryzacji mogli podziwiać nie tylko motocykle i akcesoria, ale także pojazdy pożarnicze i sprzęt ratowniczy wykorzystywany przez strażaków podczas różnego rodzaju działań. W ramach prewencji społecznej pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo” licznie zgromadzona publiczność mogła na żywo obserwować techniki działań ratowniczych stosowane przez strażaków podczas zdarzeń z udziałem środków transportu. Poza tym omówiono zasady udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych i zaapelowano o zachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

IV Grajewski Zlot Motocyklowy był doskonałą okazją do kontynuacji akcji pod hasłem „#SzczepimySię z OSP” , dzięki której udało się zaszczepić kolejne osoby.

 

Opracowanie: mł. bryg. Arkadiusz Lichota, KP PSP w Grajewie

Zdjęcia: archiwum OSP KSRG w Grajewie     

Zdjęcia (4)