W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar budynku mieszkalnego w Czechach Zabłotnych (powiat bielski)

19.02.2021

Drewniany budynek mieszkalny objęty pożarem. Przez okna wydobywa się gęsty dym, W jednym z okien widoczne płomienie. Górna część budynku zasłonięta dymem. Przed drzwiami strażak w ubraniu specjalnym koloru piaskowego, czerwonym hełmie i butlą powietrzną na plecach trzymają wąż strażacki prowadzi działania gaśnicze.

19 lutego 2021 r. doszło do pożaru domu jednorodzinnego w miejscowości Czechy Zabłotne (gm. Orla, powiat bielski). Informacja do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Bielsku Podlaskim wpłynęła około godz. 15:50. Na miejsce zdarzenia zostało zadysponowanych 5 zastępów straży pożarnej.

Kiedy strażacy dotarli na miejsce zdarzenia stwierdzono, że drewniany budynek mieszkalny objęty jest całkowicie pożarem. Mieszkaniec opuścił budynek przed przybyciem zastępów straży pożarnej. Mężczyzna został przebadany przez przybyły na miejsce zdarzenia Zespół Ratownictwa Medycznego. Nie było konieczności jego hospitalizacji.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli dopływ energii elektrycznej do budynku i przystąpili do gaszenia pożaru. Działania gaśnicze prowadzono przy użyciu trzech linii gaśniczych. Przystąpiono również do przeszukania wnętrza budynku. Z budynku strażacy wynieśli na zewnątrz butlę z gazem propan-butan. W dalszej fazie działań konieczne było również dokonanie prac rozbiórkowych elementów konstrukcji budynku i dachu.

W działaniach ratowniczo – gaśniczych udział wzięły 2 zastępy z JRG w Bielsku Podlaskim oraz zastępy z OSP Malinniki, OSP Orla, i OSP Gregorowce – łącznie 20 strażaków Państwowej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej.

Opracowanie: bryg. Marcin Sawicki, KP PSP w Bielsku Podlaskim
Zdjęcia: KP PSP w Bielsku Podlaskim

Zdjęcia (3)