W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Promocja bezpieczeństwa w ramach obchodów „Dni Rajgrodu 2021”

20.07.2021

Strażacy PSP pokazują grupie ludzi jak udzielać pierwszej pomocy.

18 lipca 2021 roku podczas obchodów „Dni Rajgrodu 2021” funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie oraz druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rajgrodzie przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa i dokonali prezentacji sprzętu ratowniczo-gaśniczego.

W ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” strażacy zorganizowali pokazy ratownictwa wodnego i omówili zasady udzielania pierwszej pomocy. Aby dotrzeć do jak największej liczby odbiorców i w sposób realny zaprezentować techniki działań ratowniczych z wykorzystaniem m.in. koła ratunkowego i rzutki oraz fantomów, pokazy odbyły się na plaży miejskiej w Rajgrodzie.

Obchody „Dni Rajgrodu 2021” były okazją do organizacji VI Sympozjum Regionalnego pod hasłem „Bohaterowie z naszego podwórka – strażak ochotnik. W setną rocznicę powołania OSP w Bełdzie i OSP w Rydzewie”. Sympozjum poświęcone było w całości przedstawieniu rysu historycznego obu jednostek oraz omówieniu założeń do ustawy o Ochotniczej Straży Pożarnej. Założenia omówił zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie mł. bryg. Arkadiusz Lichota.

Przybyły na uroczystości wojewoda podlaski pan Bohdan Paszkowski wręczył 2 druhom biorącym udział w akcji gaszenia pożaru w Biebrzańskim Parku Narodowym Medale za Ofiarność i Odwagę. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej pan Andrzej Duda przyznał medale druhom: Wojciechowi Kuczyńskiemu z OSP w Bełdzie oraz Gustawowi Laskowskiemu z OSP w Rydzewie.

 

Opracowanie: mł. bryg. Arkadiusz Lichota, KP PSP w Grajewie

Zdjęcia: archiwum KP PSP w Grajewie, Dom Kultury  w Rajgrodzie  

Zdjęcia (4)