W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wypadek drogowy w Glinkach gm. Radziłów

01.03.2021

Uszkodzone dwa samochody osobowe. W tle karetka pogotowia i strażacy OSP.

Małe dziecko zostało ranne w wypadku samochodowym, do którego doszło na skrzyżowaniu dróg powiatowych w okolicach miejscowości Glinki gm. Radziłów w sobotę 27 lutego 2021 roku około godziny 11:15.

Jak wstępnie ustalono, jeden z kierowców wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa drugiemu kierującemu i w rezultacie doprowadził do zderzenia czołowo-bocznego. Samochodami podróżowało w sumie 5 osób, w tym 3 dzieci i 2 osoby dorosłe. Uczestnicy wypadku ewakuowali się z pojazdów jeszcze przed przybyciem na miejsce służb ratowniczych.

W chwili przyjazdu na miejsce zdarzenia pierwszych jednostek ochrony przeciwpożarowej uszkodzone auta znajdowały się na poboczu drogi i nie stwarzały zagrożenia innym uczestnikom ruchu. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu i oznakowaniu miejsca zdarzenia, wyznaczeniu lądowiska dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, pomocy w transporcie dziecka do śmigłowca HEMS oraz usunięciu pozostałości powypadkowych stwarzających zagrożeniu w ruchu. Po wstępnym zaopatrzeniu medycznym lekarz podjął decyzję o transporcie rannego dziecka do Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.

W działaniach ratowniczych uczestniczyły 2 zastępy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie oraz 3 zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z Radziłowa i Słucza.

 

Opracowanie: st. kpt. Arkadiusz Lichota, KP PSP w Grajewie

Zdjęcia:archiwum KP PSP w Grajewie, OSP KSRG Radziłów

Zdjęcia (6)