W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy dla pracowników OHP

08.06.2021

Szkolenie z pierwszej pomocy

W związku z nawiązaniem ścisłej współpracy Komendy Wojewódzkiej PSP w Białymstoku z Podlaską Wojewódzką Komendą Ochotniczych Hufców Pracy w Białymstoku zostały zorganizowane w dniach od 8 do 11 czerwca br. zajęcia teoretyczne i praktyczne z zakresu pierwszej pomocy.

Zajęcia dedykowane są dla pracowników OHP z terenu województwa podlaskiego, a prelekcje prowadzą ratownicy medyczni pełniący służbę w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Białymstoku.

Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z podstawami udzielania pierwszej pomocy, a także przygotownie teoretyczne i praktyczne do wykonywania konkretnych zadań ratowniczych podczas udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

Szkolenie przeprowadzone jest zgodnie z najnowszymi wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji.
Po ukończeniu szkolenia uczestnik będzie znał zasady udzielania pierwszej pomocy w stanach zagrożenia zdrowia lub życia przez jedną i więcej osób, a także zasady zapewnienia bezpieczeństwa sobie i poszkodowanym w czasie udzielania pomocy.

Zdjęcia i opracowanie tekstu: mł. bryg. Artur Bernaziuk

Zdjęcia (2)