W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Spotkanie Ministra Ardanowskiego z rolnikami

11.09.2019

Członkowie Spółdzielni Producentów Zbóż i Rzepaku „FARMER” w Wietlinie Trzecim byli dziś gośćmi ministra rolnictwa i rozwoju wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego.

Spotkanie ministra z rolnikami

– To jest przykład znakomicie działającej grupy rolników, zrzeszającej spółdzielnie rolnicze, jak również kilkudziesięciu rolników indywidualnych – stwierdził szef resortu po spotkaniu.

Rolnicy wspólnie wybudowali magazyny do przechowywania ziarna zbóż i rzepaku. Nowo wybudowana baza suszarniczo-przechowalnicza spółdzielni kosztowała 8,2 mln zł, z czego 3 mln zł stanowiły środki unijne. Dzięki tej inwestycji spółdzielnia podwoiła potencjał suszarni.

Spółdzielcy zajmują się również obrotem materiałem siewnym, zaopatrzeniem i to nie tylko swoich członków, ale i okolicznych rolników.

Spółdzielnia Producentów Zbóż i Rzepaku „Farmer” została założona w 2011 r.. Liczy 26 członków. Odbiera zboża, w tym kukurydzę oraz rzepak od około 600 rolników.

– To znakomity przykład współpracy gospodarczej rolników. Szkoda tylko, że inni nie chcą z takich wzorów korzystać – podkreślił minister Ardanowski.

Zasłużonym członkom spółdzielni: pani Elżbiecie Ceglińskiej oraz panu Wiktorowi Kołodziejowi minister Jan Krzysztof Ardanowski nadał i wręczył Odznaki honorowe „Zasłużony dla Rolnictwa”

 

Zdjęcia (8)

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
11.09.2019 17:28 Iwona Chromiak
Pierwsza publikacja:
11.09.2019 17:26 Iwona Chromiak