W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Uroczyste ślubowanie nauczycieli

08.10.2019

Podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki w Centralnej Bibliotece Rolniczej im. Michała Oczapowskiego w Warszawie odebrał dziś od nauczycieli uroczyste ślubowanie oraz wręczył akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego i dyplomowanego. W sesji letniej w roku szkolnym 2018/2019 zgłosiło się do awansu 87 nauczycieli, w tym 39 na stopień nauczyciela mianowanego oraz 48 na stopień nauczyciela dyplomowanego.

Uroczyste nadania i nominowania nauczycieli

Połączone zostały uroczystości nadania kolejnych stopni awansu zawodowego z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. Do Centralnej Biblioteki Rolniczej zaproszeni zostali nauczycieli i dyrektorów szkół prowadzonych przez Ministra, których wyróżniono medalami, odznakami oraz nagrodami.

Złotym Srebrnym i Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę odznaczono 10 osób, odznakę honorową „Zasłużony dla Rolnictwa” otrzymało 21 osób. Medalem Komisji Edukacji Narodowej uhonorowano 25 nauczycieli. Za osiągnięcia w zakresie pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej 29 nauczycieli odebrało nagrodę Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, zaś Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej otrzymało 8 pedagogów.

Wiceminister Zarudzki pogratulował nauczycielom, którzy podjęli wysiłek związany z ubieganiem się o kolejne stopnie awansu zawodowego, a także zachęcał ich do dalszego doskonalenia i podejmowania nowych wyzwań oświatowych. Gratulował także nauczycielom i dyrektorom, którym zostały przyznane odznaczenia państwowe i resortowe oraz życzył im dalszej sumienności i kreatywności w wykonywaniu zawodowych obowiązków. Wszystkim obecnym życzył, aby praca pedagogiczna – nierzadko trudna i pełna poświęcenia – przyniosła poczucie spełnienia i dostarczyła wielu radości oraz niezapomnianych chwil.

Zdjęcia (14)

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
09.10.2019 10:17 Iwona Chromiak
Pierwsza publikacja:
08.10.2019 19:10 Iwona Chromiak