W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Dr Marcin Wielec nowym dyrektorem Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości

10.06.2019

Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro powołał w piątek (7 czerwca 2019 r.) dr. Marcina Wielca na stanowisko Dyrektora Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości.

Dr Marcin Wielec nowym dyrektorem Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości

Akt powołania w imieniu ministra przekazał wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski, który dotychczas zajmował stanowisko dyrektora IWS.

Marcin Wielec, jest doktorem nauk prawnych, absolwentem prawa Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W tej samej uczelni w 2008 r. obronił rozprawę doktorską. Od 2003 roku asystent, a od 2008 adiunkt w Katedrze Postępowania Karnego WPiA UKSW. Autor i współautor kilku książek oraz szeregu artykułów naukowych z zakresu postępowania karnego.

Członek Rady Programowo-Naukowej kwartalnika „Probacja“. Autor ekspertyz i opinii prawnych dla instytucji publicznych. Główne obszary zainteresowań badawczych to: prawo i postępowanie karne, prawo i postępowanie dyscyplinarne, prawo karne wykonawcze. Zainteresowany zwłaszcza korelacją postępowania karnego z prawem kanonicznym, prawem administracyjnym, prawem dyscyplinarnym a także zagadnieniami związanymi z aksjologią postępowania karnego.

Biuro Komunikacji i Promocji
Ministerstwo Sprawiedliwości

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
10.06.2019 14:57 Milena Domachowska
Pierwsza publikacja:
10.06.2019 14:57 Milena Domachowska