W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Piotr Girdwoyń nowym dyrektorem KSSiP

22.05.2024

Minister Sprawiedliwości Adam Bodnar powołał dziś (22 maja br.) prof. Piotra Girdwoynia do pełnienia funkcji dyrektora Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury.

Piotr Girdwoyń nowym dyrektorem KSSiP

Piotr Girdwoyń urodził się 21 stycznia 1973 r. W 1995 r. ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, a cztery lata później na tej samej uczelni uzyskał stopień naukowy doktora nauk prawnych.

W latach 2002-2003 był stypendystą Instytutu Maxa Plancka we Fryburgu. W 2005 r. otrzymał stopień doktora habilitowanego nauk prawnych, a w 2012 r. Prezydent RP Bronisław Komorowski nadał mu tytuł profesora nauk prawnych. Pięć lat później uzyskał tytuł profesora zwyczajnego.

Prof. dr hab. Piotr Girdwoyń specjalizuje się w prawie karnym i kryminalistyce. Zawodowo związany z Wydziałem Prawa i Administracji UW, gdzie prowadzi zajęcia dydaktyczne na wszystkich rodzajach studiów.

Opracowywał programy studiów i szkoleń, w tym realizowanych w ramach Podyplomowego Studium Prawa Dowodowego i Kryminalistyki dla sędziów oraz prokuratorów, pracował w interdyscyplinarnych zespołach w ramach projektów naukowych realizowanych przez Uniwersytet Warszawski z innymi podmiotami, brał także udział w międzynarodowych gremiach naukowych oraz realizował szkolenia dla sędziów Sądu Najwyższego z zakresu nowych technologii dowodowych.

Jest autorem szeregu publikacji naukowych oraz członkiem Rady Naukowej Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego. Brał udział w licznych konferencjach, sympozjach, seminariach i szkoleniach w Polsce oraz za granicą.

W 2011 r. uzyskał uprawnienia adwokata i pracował w Kancelarii Adwokackiej Pietrzak Sidor i Wspólnicy. W 2015 r. otrzymał nagrodę "Złoty Paragraf" Dziennika Gazeta Prawna w kategorii najlepszego adwokata.

Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury działa od 2009 r. i odgrywa kluczową rolę w kształceniu sędziów i prokuratorów. Jej sprawne funkcjonowanie i wysoki poziom nauczania są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości.

KSSiP to jedyna instytucja centralna, która odpowiada za szkolenie wstępne oraz ustawiczne kadr sądów powszechnych i prokuratury w Pol¬sce. Prowadzi aplikacje zawodów prawniczych, szkoli sędziów i prokuratorów, a także analizy oraz badania, pozwalające na wypracowanie odpowiednich standardów dotyczących kompetencji i kwalifikacji.

 

Biuro Komunikacji i Promocji
Ministerstwo Sprawiedliwości

 

 

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}