W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Podsumowanie przebiegu egzaminu notarialnego.

09.09.2019

4 – 6 września 2019 r. na terenie kraju przeprowadzone zostały egzaminy notarialne. Komisje egzaminowały kandydatów w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu.

Egzamin adwokacki i radcowski

Każdego dnia egzamin notarialny trwał 6 godzin podczas których zdający rozwiązywali zadania polegające na opracowaniu projektów aktów notarialnych oraz zadanie polegające na opracowaniu projektu odmowy dokonania czynności notarialnej albo uzasadnienia jej dopuszczalności.

Według nieoficjalnych danych uzyskanych z poszczególnych komisji, do egzaminu przystąpiło 562 zdających, tj. 99% osób, które zostały dopuszczone do egzaminu. Oficjalne dane będą znane po przesłaniu Ministrowi Sprawiedliwości dokumentacji z przebiegu egzaminu, w tym protokołów i odpisów uchwał.

Zdający mieli możliwość sporządzania prac egzaminacyjnych, według własnego wyboru, pismem odręcznym lub przy użyciu własnego sprzętu komputerowego. Z tej drugiej możliwości skorzystało 99% egzaminowanych.

Egzamin przebiegał zgodnie z obowiązującymi przepisami, materiały egzaminacyjne zostały wydrukowane i dostarczone z zachowaniem zasad poufności.

Podczas egzaminu zdający korzystali z przyniesionych przez siebie aktów prawnych, komentarzy oraz orzecznictwa. Dodatkowo, komisje egzaminacyjne zapewniły dostęp do stanowisk komputerowych, zawierających systemy informacji prawnych.

Ogłoszenie wyników egzaminu notarialnego przez poszczególne komisje egzaminacyjne spodziewane jest w okresie od 3 do 19 października br.

Biuro Komunikacji i Promocji
Ministerstwo Sprawiedliwości