W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Sąd nakazał portalowi Onet.pl publikację sprostowania nieprawdziwych informacji

21.09.2023

Sąd Okręgowy w Warszawie wydał wyrok, w którym zobowiązał redaktora naczelnego Onet.pl do opublikowania sprostowania nieprawdziwych informacji na temat pracy sądów w czasie pandemii.

Ms sprostowanie

Portal podawał, jakoby przez osiem miesięcy od wybuchu pandemii Ministerstwo Sprawiedliwości nie wprowadziło procedur, które pozwalałyby na funkcjonowanie sądów w kryzysowych okolicznościach. Tymczasem stosowne przepisy weszły w życie pół roku wcześniej. Ponadto w artykule niezgodnie z prawdą informowano, że do sądów nie był dostarczany sprzęt do rozpraw zdalnych i wideokonferencji. W rzeczywistości trafiał on do sądów wedle bieżącego zapotrzebowania.

Zgodnie z wyrokiem sądu, w terminie 3 dni roboczych od dnia uprawomocnienia się wyroku, na portalu Onet.pl ma ukazać się sprostowanie o treści:

„W dniu 17.11.20 r., na portalu www.onet.pl, w materiale Magdaleny Gałczyńskiej pt. „Fatalna sytuacja w sądach w czasie pandemii. Nietrafione pomysły i zaniechania ministerstwa” zawarto nieprawdziwą wiadomość, że nie przygotowano odpowiednich procedur, ani nie dostarczono sprzętu do rozpraw zdalnych czy wideokonferencji - przepisy są od maja 2020 r., a sprzęt dostarczamy od początku pandemii, zgodnie ze zgłaszanym przez Sądy zapotrzebowaniem.

Ministerstwo Sprawiedliwości reprezentowane przez  Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro”.

Sprostowanie ma być umieszczone bezpośrednio pod treścią zawierającego nieprawdę materiału.

 

Biuro Komunikacji i Promocji

Ministerstwo Sprawiedliwości

{"register":{"columns":[]}}