W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Szkolenia z zakresu przestępczości podatkowej dla kadr sądownictwa i prokuratury

Nazwa projektu: „Szkolenia z zakresu przestępczości podatkowej dla kadr sądownictwa
i prokuratury”.

Program: Wiedza Edukacja Rozwój

Oś priorytetowa: II Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji

Działanie: 2.17 Skuteczny wymiar sprawiedliwości

Fundusz: Europejski Fundusz Społeczny

Całkowita wartość projektu: 999 854,40 zł (w tym wkład UE 842 677,29 zł)

 

Szkolenia z zakresu przestępczości podatkowej  dla kadr sądownictwa i prokuratury

Z dniem 30 listopada 2021 r. dobiegł końca okres realizacji projektu konkursowego POWR.02.17.00-00-0019/19, którego Beneficjentem była Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury.

Projekt skierowany był do sędziów, asesorów i referendarzy sądowych, asystentów sędziego sądów apelacyjnych, okręgowych i rejonowych na terenie całej Polski oraz prokuratorów, asesorów prokuratorskich i asystentów prokuratora wszystkich jednostek prokuratury.

Celem głównym projektu, wyłonionego w ramach konkursu nr 6/19 dla Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, była aktualizacja i podniesienie poziomu specjalistycznej wiedzy prawniczej z zakresu prawa gospodarczego i karnego skarbowego, a w szczególności prawa podatkowego, oraz doskonalenie praktycznych umiejętności u co najmniej 497 pracowników powszechnych jednostek prokuratury (prokuratorów, asesorów oraz asystentów prokuratora) oraz sądów powszechnych (sędziów, asesorów sądowych, referendarzy i asystentów sędziego).

Beneficjent w ramach projektu przeprowadził szkolenia realizowane w oparciu o dwa dedykowane kadrom sądownictwa i prokuratury programy szkoleniowe, które przyczyniły się do poszerzenia wiedzy kadr prokuratury oraz sądownictwa z zakresu zwalczania i zapobiegania przestępczości gospodarczej i skarbowej, specyfiki i odrębności postępowań w tych sprawach oraz współpracy z podmiotami uprawnionymi w zakresie pozyskiwania informacji z prowadzonych rejestrów.

Dzięki przeprowadzonym szkoleniom możliwa była m.in. praktyczna wymiana wiedzy oraz informacji w zakresie problemów pojawiających się w trakcie prowadzenia postępowań i oceny dowodów na etapie postępowania sądowego.

{"register":{"columns":[]}}