W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wojciech Postulski wygrał konkurs na stanowisko dyrektora KSSiP

14.03.2024

Sędzia Wojciech Postulski otrzymał dziś (14.03.2024 r.) rekomendację na stanowisko dyrektora Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury. Jest to decyzja Zespołu, który przez trzy dni oceniał kandydatów. Kandydatura sędziego Wojciecha Postulskiego zostanie przedstawiona ministrowi sprawiedliwości Adamowi Bodnarowi.

Wojciech Postulski wygrał konkurs na stanowisko dyrektora KSSiP

Wojciech Postulski jest sędzią w Sądzie Rejonowym w Lubartowie przy czym w związku z pracą w Komisji Europejskiej od 2020 roku pozostaje w tym sądzie na urlopie bezpłatnym. W latach 2014-2019 roku był Sekretarzem Generalnym Europejskiej Sieci Szkolenia Kadr Wymiaru Sprawiedliwości EJTN w Brukseli. Od 2008 roku przez sześć lat był delegowany do KSSiP, gdzie pracował jako naczelnik, a później jako kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej.

W konkursie mogli wziąć udział sędziowie, prokuratorzy (również w stanie spoczynku) oraz osoby z tytułem naukowym profesora lub doktora habilitowanego nauk prawnych.

Do konkursu stanęli: sędzia Michał Błoński, dr hab. Katarzyna Gajda-Roszczynialska, prof. Piotr Girdwoyń, prof. Grzegorz Kuca, dr Sebastian Ładoś, sędzia Beata Morawiec, sędzia Agnieszka Owczarewicz, sędzia Wojciech Postulski, prof. Rafał Stankiewicz, prof. Leszek Wieczorek.  

Wymagania, które powinni byli posiadać kandydaci:

- co najmniej trzyletni staż w kierowaniu instytucją publiczną, uczelnią wyższą lub organizacją pozarządową w okresie piętnastu lat przed ogłoszeniem konkursu;

- doświadczenie w organizowaniu działalności szkoleniowej lub dydaktycznej w zakresie prawa lub doświadczenie związane z organizowaniem szkoleń w sądach lub jednostkach organizacyjnych prokuratury;

- znajomość języka angielskiego.

Zgłoszenia ocenił zespół w składzie: dr hab. Mirosław Wyrzykowski (przewodniczący, prof. UW, sędzia TK w stanie spoczynku), prof. dr hab. Janina Błachut (UJ, członkini Rady Programowej KSSiP), Jarosław Gwizdak (członek zarządu Fundacji Instytut Prawa i Społeczeństwa), prof. dr hab. Zbigniew Kmieciak (UŁ, sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego w stanie spoczynku), Teresa Flemming-Kulesza (sędzia Sądu Najwyższego w stanie spoczynku), Andrzej Pogorzelski (prokurator PK), Małgorzata Szeroczyńska (prokurator PR w Żyrardowie, członkini Krajowej Rady Prokuratorów przy Prokuratorze Generalnym), Stefan Śnieżko (prokurator Prokuratury Krajowej w stanie spoczynku), Igor Tuleya (sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie), Marta Kożuchowska-Warywoda jako przedstawicielka Departamentu Kadr i Organizacji Sądów Powszechnych i Wojskowych Ministerstwa Sprawiedliwości.

Opinie na temat poszczególnych osób oraz ich ranking Zespół przedstawi Ministrowi Sprawiedliwości Prokuratorowi Generalnemu Adamowi Bodnarowi.

Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury jest niezwykle ważnym podmiotem, który odgrywa kluczową rolę w kształceniu sędziów i prokuratorów. Jego sprawne funkcjonowanie i wysoki poziom nauczania są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości. 
Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury działa od 2009 roku. Jest to jedyna instytucja centralna, która odpowiada za szkolenie wstępne oraz ustawiczne kadr sądów powszechnych i prokuratury w Pol­sce. Szkoła prowadzi aplikacje zawodów prawniczych, szkoli sędziów i prokuratorów, prowadzi analizy i badania, pozwalające na wypracowanie odpowiednich standardów dot. kompetencji i kwalifikacji. KSSiP współpracuje także ze szkołami wyższymi, instytucjami naukowo-badawczymi zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym.

Biuro Komunikacji i Promocji
Ministerstwo Sprawiedliwości

Zdjęcia (8)

{"register":{"columns":[]}}