W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

III FILAR: Ochrona zdrowia

Dofinansowujemy system służby zdrowia. Dotyczy to zwłaszcza tych obszarów, które są na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem. Na ten cel przeznaczymy ok. 7,5 mld złotych.

Grafika: po lewej stronie napis na białym tle: Wspieramy służbę zdrowia. Po prawej stronie zdjęcie kobiety i mężczyzny w maseczkach i czepkach medycznych.

Walka z koronawirusem

Zwiększymy finansowanie działań związanych z walką ze skutkami koronawirusa SARS-CoV-2.

Kanały informacyjne

Rozszerzymy kanały informacyjne: Telefoniczną Infolinię Pacjenta i Infolinię dla Lekarzy.

Więcej pieniędzy na infrastrukturę

Dofinansujemy rozbudowę infrastruktury i doposażenie systemu służby zdrowia. Środki będą mogły być przeznaczone np. na dostosowanie placówek ochrony zdrowia do wymogów ustawy o dostępności i ochrony osób starszych np. budowa dziennych domów opieki medycznej (DDOM).

Cyfryzacja systemu opieki zdrowotnej

Zapewnimy dodatkowe finansowanie cyfryzacji systemu opieki zdrowotnej. Cyfryzacja obejmie m.in.: informatyzację podmiotów leczniczych, pilotaż e-usług NFZ czy rozbudowę szybkiego internetu w 20 tys. w placówkach na terenach wiejskich.