W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wizyta EOC w Polsce

Zdjęcie grupowe ze spotkania roboczego w sprawie organizacji III Igrzysk Olimpijskich Krakow-Malopolska 2023. Warszawa, Centrum Olimpijskie PKOl

8 marca 2021 r. w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego odbyło się spotkanie dotyczące najważniejszych kwestii związanych z organizacją III Igrzysk Europejskich.

W spotkaniu uczestniczyli:
Wicepremier Jacek Sasin – Minister Aktywów Państwowych, Pełnomocnik Rządu ds. koordynacji działań przygotowawczych do organizacji III Igrzysk Europejskich,
Wicepremier
prof. Piotr Gliński – Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu,
Sekretarz
Stanu w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu - Anna Krupka,
Prezes
Stowarzyszenia Europejskich Komitetów Olimpijskich Niels Nygaard,
Wiceprezes PKOl Tomasz Poręba
oraz
Prezes
PKOl Andrzej Kraśnicki.

Marszałek województwa Śląskiego Jakub Chełstowski pismem w formie listu intencyjnego z dnia 3 marca 2021 r. zadeklarował szerokie zaangażowanie w organizację tej wysokiej klasy imprezy sportowej i wyraził chęć dołączenia województwa Śląskiego do grona organizatorów III edycji Igrzysk Europejskich 2023.

W czerwcu na posiedzeniu Zarządu Stowarzyszenia Europejskich Komitetów Olimpijskich ma zostać zatwierdzona kandydatura województwa Śląskiego, który tym samym dołączy do roli współorganizatora III Igrzysk Europejskich 2023.

Podczas spotkania przedstawiciele rządu podtrzymywali pełne wsparcie dla tego wydarzenia.

W imieniu Rządu chciałbym potwierdzić wszystkie dotychczas złożone przez rząd deklaracje ws. organizacji Igrzysk Europejskich 2023. Zapewnimy organizatorom wsparcie w zakresie logistyki. Jednocześnie cieszy mnie fakt, że województwo Śląskie chce współorganizować III Igrzyska Europejskie. Wszystko jest na dobrej drodze by do programu sportowego dołączyła  również lekkoatletyka – dyscyplina, w której polscy sportowcy odnoszą  ogromne sukcesy. Stadion Śląski, który ma status obiektu narodowego gościłby najlepszych lekkoatletów z Europy. – powiedział Wicepremier Jacek Sasin, Minister Aktywów Państwowych.

Sport to bardzo ważny element kultury masowej, dlatego jest oczywiste, że wszystkie imprezy sportowe będą wspierane przez państwo polskie. Sport to dobro publiczne, które przekłada się na dobro społeczne. Poważnie podchodzimy do tego wydarzenia i wszystkich naszych obowiązków. Lekkoatletyka na pewno jeszcze bardziej podniesie rangę tego wydarzenia, a włączenie Śląska do grona organizatorów ułatwi przeprowadzenie tej imprezy. Ma ona olbrzymie walory edukacyjne i kulturowe – podkreślił prof. Piotr Gliński, Wicepremier, Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Jestem zbudowany podejściem polskiego Rządu do tego wydarzenia oraz zrozumieniem korzyści, jakie ono niesie – zwłaszcza po tym trudnym czasie pandemii. Poprzednie edycje transmitowane były w 196 krajach, obejrzało je łącznie 2 miliardy widzów, 500 milionów Internecie i 800 milionów w mediach społecznościowych. To przekłada się na zainteresowanie i promocję kraju oraz ożywienie turystyki – zarówno w wymiarze krajowym, jak i lokalnym. Rozmawiamy też z Europejską Unią Nadawców na temat zasad transmisji tego wydarzenia – podkreślił Hasan Arat, Przewodniczący Komisji Koordynacyjnej ds. III Igrzysk Europejskich.

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}