W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Język treści na stronach internetowych

Jeśli poprawnie określisz język treści strony internetowej oraz poszczególnych jej treści, które zapisujesz w innym języku, to czytniki ekranu odczytają je również prawidłowo (w wymowie danego języka).

Ogólnie omawiamy ten temat w artykule Język treści (jako jeden z tematów o elementach, które tworzą dostępność cyfrową).

Określenie języka treści w HTML

W HTML język treści określa się za pomocą atrybutu lang. Jego wartością jest odpowiedni kod języka BCP 47.

Jeśli treść główna całej strony internetowej jest w języku polskim, to odpowiedni jest zapis <html lang="pl">

Jeśli fragment tekstu na stronie (np. akapit, informacje w komórce tabeli) jest w innym języku, niż wskazuje główny atrybut lang, to musi mieć oddzielny, odpowiedni, atrybut lang, który określa język tego fragmentu. Jeśli strona w języku polskim ma fragment w języku angielskim, to ten fragment powinien mieć deklarację języka zgodnie ze schematem:

<p> Wytyczne dla dostępności treści internetowych — WCAG (od anglojęzycznego <span lang=”en”>Web Content Accessibility Guidelines</span>) są ... </p>


Logotypy związane z finansowaniem projektu, w ramach którego powstał ten artykuł – Fundusze Europejskie Wiedza Edukacja Rozwój, Rzeczpospolita Polska, Europejski Fundusz Społeczny

{"register":{"columns":[]}}