W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Szkolenie - Planowanie i wdrażanie dostępności cyfrowej

Wdrażanie dostępności cyfrowej to proces wymagający dokładnego zaplanowania. Poznaj zasady, które ułatwią Ci skuteczne organizowanie tego procesu.

Dla kogo to szkolenie?

Szkolenie dedykowane jest dla osób zarządzających procesami i projektami, w tym koordytorów dostępności.

Dla pełnego zrozumienia tematów poruszanych na szkoleniu nie jest potrzebna żadna specjalistyczna wiedza, z zakresu dostępności cyfrowej.

Forma szkolenia

Szkolenie ma formę 3-godzinnego wykładu z możliwością zadawania pytań przez uczestników. 

O czym mówimy na szkoleniu?

  1. Czym jest dostępność cyfrowa? -  koncepcja i definicje.
  2. Kto i jak korzysta z dostępności cyfrowej? - prezentacja grup użytkowników, w tym osób z niepełnosprawnościami, dla których dostępność cyfrowa jest niezbędna dla korzystania ze stron internetowych.
  3. Czym i po co jest WCAG? - ogólne omówienie wytycznych będących podstawą większości działań z zakresu dostępności cyfrowej.
  4. Wymogi prawne związane z dostępnością cyfrową - omówienie wymagań jakie stawia ustawa o dostępności cyfrowej, mających wpływ na planowanie wdrożenia.
  5. 7 podstaw wdrażania dostępności cyfrowej - omówienie głównych zasad, na których powinno bazować wdrażanie dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych.
  6. Zarządzanie dostępnością cyfrową - prezentacja działań niezbędnych do zaplanowania wdrożenia dostępności cyfrowej - od stworzenia zespołu, przez opracowywanie procedur, monitorowanie i regularne działania stałe.

Materiały

Planowanie i wdrażanie dostępności cyfrowej
Planowanie​_i​_wdrażanie​_dostępności​_cyfrowej.pptx 0.54MB
{"register":{"columns":[]}}