W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Szkolenie — Deklaracja dostępności: tworzenie i aktualizowanie dokumentu

Dowiedz się, czym jest deklaracja dostępności i dlaczego jest obowiązkowa dla stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Poznaj sposoby zbierania informacji, które musisz umieścić w tej deklaracji. Sprawdź, co jest elementami obowiązkowymi, a co dodatkowymi deklaracji dostępności.

Dla kogo to szkolenie?

Szkolenie przygotowaliśmy dla osób odpowiedzialnych za dostępność cyfrową stron internetowych i aplikacji mobilnych w podmiotach publicznych, w tym dla koordynatorów dostępności.

Aby zrozumieć tematy, które omawiamy naszkoleniu nie jest niezbędna specjalistyczna lub techniczna wiedza o tworzeniu stron internetowych czy aplikacji mobilnych. Przydatna będzie ogólna wiedza na temat wymogów wynikających z ustawy o dostępności cyfrowej.  

Forma szkolenia

Szkolenie ma formę 3-godzinnego wykładu z możliwością zadawania pytań przez uczestników. 

O czym mówimy na szkoleniu?

  1. Co to jest dostępność cyfrowa —  omówienie różnych podejść do dostępności cyfrowej i jej poziomu;
  2. Co to jest deklaracja dostępności — omówienie czym jest deklaracja dostępności, a czym taka deklaracja nie jest;
  3. Od czego zacząć propozycja działań do podjęcia przed rozpoczęciem tworzenia deklaracji dostępności; 
  4. Sposoby zbierania danych o stanie dostępności cyfrowej — prezentacja 6 najpopularniejszych metod badań: testów automatycznych, badań eksperckich, testów z użytkownikami, testów z użyciem Listy kontrolnej Govprostych testów i metod mieszanych. Omówienie plusów i minusów każdej z tych metod;
  5. Schemat deklaracji dostępności strony internetowej — prezentacja krok po kroku wszystkich składowych deklaracji dostępności, wraz z wzorami i przykładami zapisów; 
  6. Gdzie opublikować deklarację dostępności — wskazanie miejsc publikacji samej deklaracji dostępności oraz miejsc prezentacji linków do tej deklaracji, w odniesieniu do stron internetowych i aplikacji mobilnych; 
  7. Dodatkowe wymagania  prezentacja specjalnych identyfikatorów HTML i nagłówków, które są wymagane w deklaracji dostępności. 

Materiały

Deklaracja dostępności - tworzenie dokumentu i jego aktualizacja
Deklaracja​_dostępności​_-​_tworzenie​_dokumentu​_i​_jego​_aktualizacja​_2023​_.pptx 0.20MB
{"register":{"columns":[]}}