W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Stypendia MSZ dla kandydatów do Kolegium Europejskiego

17.11.2021

Kolegium Europejskie (College of Europe) rozpoczęło nabór na kolejną edycję studiów podyplomowych w roku akademickim 2022/23. Kandydaci z Polski mogą ubiegać się o stypendia finansowane ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP i Komisji Europejskiej.

Tabliczka 1

1.  Kandydaci z Polski, którzy zamierzają ubiegać się o stypendia Rządu Rzeczypospolitej Polskiej, muszą wybrać w formularzu aplikacji on-line na stronie admissions.coleurope.eu komisję selekcyjną „Poland - Ministerstwo Spraw Zagranicznych”. Termin przesyłania aplikacji do Kolegium Europejskiego na rok akademicki 2022/23 upływa 19 stycznia 2022 r.

2. Wniosek o przyznanie stypendium MSZ RP – termin: 31 stycznia 2022 r.

Każdy kandydat ubiegający się o stypendium Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP powinien wysłać wypełniony wniosek o przyznanie stypendium MSZ RP na adres poczty elektronicznej Akademii Dyplomatycznej MSZ: ad.sekretariat@msz.gov.pl najpóźniej do 31 stycznia 2022 r. W tytule wiadomości należy wpisać „wniosek o przyznanie stypendium na studia w Kolegium Europejskim”.

Wzór wniosku można pobrać tutaj.

3. Rozmowa kwalifikacyjna – marzec-kwiecień 2022 r.

Na podstawie aplikacji on-line, Kolegium Europejskie wyselekcjonuje najlepszych kandydatów, którzy będą musieli odbyć obowiązkową rozmowę kwalifikacyjną z Polską Komisją Selekcyjną składającą się z przedstawicieli Kolegium Europejskiego oraz MSZ RP.

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej sprawdzana jest motywacja kandydata/kandydatki, kompetencje językowe, wiedza z zakresu jego/jej specjalizacji oraz aktualności i spraw europejskich.

Wybrani kandydaci zostaną poinformowani o dokładnym terminie rozmowy w pierwszym kwartale roku 2022 r.

4. Zobowiązania stypendystów MSZ RP

Kandydaci z Polski, którzy otrzymają stypendia, podpisują umowę stypendialną, w której zobowiązują się w okresie 12 miesięcy od ukończenia nauki i otrzymania dyplomu, do odbycia trzymiesięcznej, bezpłatnej praktyki w zaaprobowanej przez MSZ instytucji sektora finansów publicznych RP oraz do sporządzenia pisemnego raportu o przebiegu studiów w ciągu miesiąca od ich ukończenia i otrzymania dyplomu.

 

Biuro Rzecznika Prasowego
Ministerstwo Spraw Zagranicznych

{"register":{"columns":[]}}