W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Informator ekonomiczny

Informator ekonomiczny o krajach i regionach stanowi kompendium wiedzy o kilkudziesięciu państwach świata, w których polski biznes prowadzi interesy, lub którymi jest potencjalnie zainteresowany. Informacje podzielone są na rozdziały obejmujące: wiadomości ogólne o kraju (regionie), system administracyjny, gospodarkę, dwustronną współpracę gospodarczą, dostęp do rynku oraz przydatne kontakty i linki.

Przy podejmowaniu decyzji biznesowych w średnim i długim horyzoncie czasowym szczególnie przydatne mogą być rozdziały dotyczące wymiany handlowej i wzajemnych inwestycji, dwustronnych umów gospodarczych, współpracy regionalnej, samorządów gospodarczych, świadczenia usług i zatrudnienia obywateli polskich, nabywania i najmu nieruchomości oraz systemu zamówień publicznych i ochrony własności przemysłowej i intelektualnej.

Staramy się przykładać wagę, aby publikowane dane makroekonomiczne były aktualne, a informacje możliwie najbardziej praktyczne. Z uwagi na dynamiczne zmiany sytuacji gospodarczej w wielu państwach świata, uzupełniających informacji nt. wskaźników makroekonomicznych należy szukać także w innych źródłach, w tym na stronach internetowych wskazanych w rozdziale szóstym Informatora.

Informator ekonomiczny