W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Uzyskaj informację publiczną

Poniżej znajdziesz wskazówki, w jaki sposób możesz uzyskać informację publiczną.

Każdy ma prawo do uzyskania informacji o działalności i funkcjonowaniu Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz służby zagranicznej w zakresie i na zasadach przewidzianych w ustawie o dostępie do informacji publicznej (DZ. U. z 2014 r. poz. 782 t.j., ze zm.).

Podstawowe informacje są zamieszczane na stronach internetowych Ministerstwa Spraw Zagranicznych, polskich placówek zagranicznych oraz w Biuletynie Informacji Publicznej MSZ.

Dodatkowe informacje w zakresie dotyczącym Ministerstwa są udostępniane w odpowiedzi na wniosek, który można przesłać:

  • pocztą elektroniczną na adres Biura Rzecznika Prasowego MSZ: rzecznik@msz.gov.pl
  • faksem na nr +4822 523 9099
  • pocztą na adres: 

Ministerstwo Spraw Zagranicznych,
Al. J. Ch. Szucha 23,
00-580 Warszawa

Jeśli informacje można udostępnić niezwłocznie, jest ona przekazywana ustnie lub pisemnie bez pisemnego wniosku.

Udostępnianie informacji publicznej na wniosek następuje w taki sam sposób i w takiej formie, w jakiej wniosek wpłynął. Wyjątkiem są ograniczenia natury technicznej.

W sprawie ewentualnych pytań dotyczących dostępu do informacji publicznej prosimy o kontakt pod numerem telefonu +48 22 523 9356.

Pod tym numerem można także uzyskać informacje o stanie załatwianych spraw dotyczących udostępnienia informacji publicznej.

{"register":{"columns":[]}}