W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Światowa Organizacja Handlu (WTO)

Zasady naboru

Informacje o wolnych stanowiskach pracy w Światowej Organizacji Handlu publikowane są na stronie internetowej organizacji, czasem również w prasie, a także przekazywane rządom państw członkowskich WTO. Listę aktualnych ogłoszeń o naborze na wolne stanowiska można znaleźć na stronie WTO e-Recrutment.

Konkursy na wolne stanowiska pracy otwarte są dla osób posiadających obywatelstwo polskie, które nie ukończyły 65. roku życia. Wyłonienie kandydata następuje w oparciu o zasady wolnej konkurencji oraz z poszanowaniem zasady równości płci.

Osoby ubiegające się o stanowiska w WTO powinny posiadać wyższe wykształcenie z zakresu prawa, ekonomii lub stosunków międzynarodowych, poszerzoną wiedzę nt. międzynarodowych stosunków handlowych, a także władać biegle dwoma spośród trzech oficjalnych języków WTO (angielski, francuski i hiszpański). Wskazana jest znajomość języka francuskiego, będącego językiem urzędowym obowiązującym w Genewie, gdzie znajduje się siedziba WTO. Ponadto kandydaci powinni posiadać co najmniej pięcioletni staż pracy w instytucjach rządowych lub organizacjach międzynarodowych zajmujących się zagadnieniami z obszaru polityki handlowej. Wymagane są wysokiej klasy umiejętności formułowania wypowiedzi pisemnych.

Do głównych zadań osób zatrudnionych w Sekretariacie WTO należy przygotowywanie raportów oraz analiz prawnych i ekonomicznych, a także współpraca z delegacjami państw członkowskich w sprawach handlowych.

WTO przeprowadza także nabory na stanowiska administracyjne, tłumaczy, informatyków, itp. Kandydaci muszą posiadać wykształcenie zgodne z wymaganiami określonymi w publikowanych opisach stanowisk.

Proces zgłaszania kandydatur odbywa się w systemie on-line: e-rekrutacja. Kandydaci mogą założyć swój profil na stronie organizacji i w razie potrzeby go modyfikować lub usuwać oraz przeglądać aktualne ogłoszenia. Osoby nieposiadające dostępu do internetu mogą wypełnić odpowiedni formularz (WTO personal history form) dostępny na stronie organizacji w językach angielskim, francuskim, hiszpańskim, a następnie przesłać go na adres siedziby WTO:

Director, Human Resources Division
World Trade Organization
Centre William Rappard
154 Rue de Lausanne
1211 Geneva 21
Switzerland
Fax: +41 22 739 5772

Aplikacje osób niespełniających wymogów podanych w ogłoszeniu, jak też aplikacje nadesłane po terminie nie są rozpatrywane.

Kandydaci wyłonieni w procesie rekrutacyjnym są zapraszani na rozmowę kwalifikacyjną oraz na test pisemny odbywający się w Genewie. Proces selekcji może trwać nawet do kilku miesięcy.

Dodatkowe informacje na temat procedury rekrutacyjnej w WTO można znaleźć na stronie organizacji: Working at the WTO.

{"register":{"columns":[]}}