Minister Tchórzewski: Branża energetyczna potrzebuje kreatywności, pomysłów i energii młodych utalentowanych ludzi

- Mam nadzieję, że program stażowy, który rozpoczął się w Ministerstwie Energii przybliży wam to co dzieje się aktualnie w energetyce. Liczę również na wnioski i spostrzeżenia dzięki którym będziemy mogli usprawnić nasze działania – powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski podczas spotkania z uczestnikami programu stażowego "Energia dla przyszłości". W spotkaniu które odbyło się 7 października 2016 r. uczestniczył również wiceminister Michał Kurtyka.

Między 1 października 2016 r. a 30 września 2017 r. uczestnicy programu  - 21 studentów i absolwentów Politechniki Warszawskiej, Politechniki Wrocławskiej, Politechniki Gdańskiej i Akademii Górniczo-Hutniczej – odbywać będą staż w ME, PGE, PKN ORLEN oraz PGNiG.

Szef resortu energii podkreślił, że inicjatywa ME to dla studentów szansa na zdobycie unikatowego doświadczenia zawodowego – W Ministerstwie, a także w każdej ze spółek, będziecie mieli okazję z bliska przyjrzeć się temu jak wygląda praca ludzi i instytucji na co dzień zaangażowanych w działania kluczowe dla obszaru energii – zaznaczył. - Jestem przekonany, że to doświadczenie będzie procentować w przyszłej zawodowej aktywności – ocenił.

Zaznaczył także, że program to także szansa dla branży. – Przed nami, przed całym sektorem energii poważne wyzwania. Wiedza, doświadczenie i kreatywność najbardziej utalentowanych młodych Polaków to atut po który musimy i chcemy sięgać – podkreślił.  

Wiceminister Kurtyka z kolei zaznaczył, że celem programu "Energia dla przyszłości" jest wzmocnienie współpracy pomiędzy sektorem publicznym, przedsiębiorcami a środowiskiem naukowo- badawczym. – Warunkiem wzrostu innowacyjności sektora energii jest zapewnienie mu  wykwalifikowanych kadr. Programy takie jak ten stanowią istotny element budowy zaplecza kadrowego dla branży – ocenił. 

Więcej o programie stażowym "Energia dla przyszłości"

Więcej o programie stażowym "Energia dla przyszłości"
20161007_Staż7.jpg
20161007_Staż_panorama.jpg
Zobacz więcej

Navigation Menu

Metrics

Informacje o publikacji dokumentu
Opublikowano: 04.05.2018 06:33
Osoba publikująca: administrator gov.pl
Zmodyfikowano: 04.05.2018 06:33
Osoba modyfikująca: administrator gov.pl