W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Dzień Krajobrazu

Dzień Krajobrazu (Międzynarodowy Dzień Krajobrazu) został ustanowiony przez Radę Europy z inicjatywy Polski, a konkretnie Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Obchodzony jest 20 października na pamiątkę podpisania Europejskiej Konwencji Krajobrazowej.

Ideą Dnia Krajobrazu jest budowanie świadomości społecznej w zakresie wzorcowych praktyk względem krajobrazu, a także inspirowanie różnych podmiotów do podejmowania działań służących najwyższej jakości krajobrazów – miejskich, rolniczych czy naturalnych.

W Polsce wydarzenia towarzyszące obchodom Dnia Krajobrazu odbywają się przez cały październik we wszystkich województwach. Organizowane są przez samorządy, instytucje publiczne, organizacje pozarządowe i inne podmioty.

Każdego roku Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska ogłasza temat krajowych obchodów i patronuje wydarzeniom towarzyszącym.

Hasło 6. Dnia Krajobrazu brzmi: Otwarte krajobrazy.

 

Dzień Krajobrazu 2022
Dzień Krajobrazu 2021
Dzień Krajobrazu 2020
Dzień Krajobrazu 2019
Dzień Krajobrazu 2018
Dzień Krajobrazu 2017
Dzień Krajobrazu 2016

 

Więcej informacji o:

Materiały

Mój Krajobraz - współtworzę i chronię

Wideo

{"register":{"columns":[]}}