W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ciężarówka z niesprawnymi hamulcami wycofana z ruchu

08.02.2021

Odłączone przewody pneumatyczne od siłowników oraz brak części tarczy hamulcowej - to usterki stwierdzone w białoruskiej ciężarówce z przyczepą. Zestaw z niesprawnymi hamulcami wycofali z ruchu inspektorzy kujawsko-pomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego.

Niesprawną ciężarówkę skierowano do okręgowej stacji kontroli pojazdów.

Samochód ciężarowy z przyczepą, należący do białoruskiego przewoźnika, zatrzymał patrol ITD na krajowej "dziesiątce" w pobliżu Torunia w piątek (5 lutego).

W trakcie kontroli stanu technicznego, inspektorzy stwierdzili brak elementów układu hamulcowego zarówno w samochodzie ciężarowym, jak i w przyczepie. Aby jeszcze dokładniej przyjrzeć się stanowi technicznemu pojazdów, zestaw skierowano do najbliższej Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów. Przeprowadzone badanie na tzw. rolkach ujawniło brak wymaganych sił hamowania na 3 osi w samochodzie ciężarowym. Było to spowodowane odłączeniem przewodów pneumatycznych od siłowników hamulcowych. Kierowca przyznał, że odłączył przewody w trakcie ostatniego postoju na parkingu. Ponadto badanie układu hamulcowego przyczepy wykazało brak siły hamowania na lewym kole osi 1 i 2. Tutaj również stwierdzono odłączony przewód pneumatyczny od siłownika i brak części tarczy hamulcowej.

Z powodu stanu technicznego inspektorzy zatrzymali dowody rejestracyjne samochodu ciężarowego i przyczepy. Kierowcę ukarali mandatem. Na miejsce przyjechał mobilny serwis, który zajął naprawą hamulców. Wobec przewoźnika drogowego wszczęto postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej.

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}