W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Kontrole z zakazem dalszej jazdy

21.02.2022

Naczepę bez zacisku hamulcowego przy jednym z kół oraz ciężarówkę z wyciekiem oleju i bez ważnych badań technicznych wycofali z ruchu inspektorzy świętokrzyskiej i opolskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Za poważne zaniedbania techniczne odpowiedzialność finansowa grozi teraz przewoźnikom i osobom zarządzającym transportem w firmach.

Inspektor świętokrzyskiej ITD kontroluje stan techniczny opon i układu hamulcowego naczepy ciężarowej.

W środę (16 lutego), na krajowej „dziewiątce” we Włostowie koło Opatowa, funkcjonariusze świętokrzyskiej ITD zatrzymali do kontroli drogowej zespół pojazdów należący do polskiego przedsiębiorcy. W załadowanej naczepie stwierdzili niebezpieczną usterkę. Przy prawym kole na trzeciej osi pojazdu brakowało zacisku hamulcowego. W tym przypadku koło w ogóle nie hamowało. Inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny naczepy i zakazali jej dalszej jazdy do momentu naprawy usterki. Wobec przewoźnika i zarazem osoby zarządzającej transportem w firmie wszczęto postępowanie administracyjne.

Tego samego dnia, patrol ITD z Kędzierzyna Koźla, zatrzymał do kontroli drogowej samochód ciężarowy, którym rozwożono przesyłki kurierskie na terenie województwa opolskiego. Jak się okazało pojazd nie miał ważnych badań technicznych i wyciekał z niego olej. Inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny ciężarówki oraz wydali zakaz jej dalszej jazdy. W tej sytuacji za zaniedbania stanu technicznego również odpowie przewoźnik i zarządzający transportem w firmie. Wobec nich toczą się postępowania administracyjne.

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}