W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Nielegalny transport odpadów zatrzymany przez ITD

17.01.2022

26 ton niewłaściwie sklasyfikowanych odpadów przewożono z Niemiec na Litwę litewską ciężarówką bez właściwego oznakowania oznaczającego tego rodzaju przewóz. Ponadto transport ten był wykonywany bez wymaganego zezwolenia. Szereg nieprawidłowości stwierdzili inspektorzy wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Zestaw skierowano na wyznaczony parking strzeżony.

Kontrola wielkopolskiej ITD. Po lewej stronie stoi oznakowany furgon ITD. Po prawej zatrzymany zestaw litewskiego przewoźnika.

W piątek (14 stycznia), na autostradzie A2 w Żdżarach, patrol ITD z Konina zatrzymał do kontroli drogowej ciężarówkę należącą do litewskiego przedsiębiorcy. Kierowca niechętnie okazał inspektorom dokument przewozowy, z którego wynikało, że przewożonym ładunkiem były odpady żelaza i stali. Kontrolujący sprawdzili, co znajduje się w naczepie. Okazało się, że są to zmieszane odpady stali, żelaza, drewna i plastiku. Oprócz tego kierowca nie okazał do kontroli zezwolenia uprawniającego do wykonywania przewozu odpadów tranzytem przez terytorium Polski.

Na miejsce kontroli zostali wezwani pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Potwierdzili, że przewożone były zmieszane substancje i przedmioty z mechanicznej obróbki różnych odpadów. Wobec litewskiego przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne. Przedsiębiorca nie wpłacił kaucji na poczet kary, więc ciężarówkę skierowano na wyznaczony parking strzeżony.

Wideo

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}