W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Niesprawny pojazd zatrzymany

07.02.2022

Brak zacisku hamulca, niezabezpieczony ładunek oraz niedziałające światło mijania - te nieprawidłowości stwierdzili podczas kontroli zespołu pojazdów inspektorzy świętokrzyskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Kontrola zakończyła się zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych oraz zakazem dalszej jazdy.

Pojazd członowy w trakcie kontroli świętokrzyskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Na zdjęciu zatrzymany pojazd silnikowy z naczepą. Przeglądu dokonuje inspektor ITD.

W czwartek (3 lutego) w Ostrowcu Świętokrzyskim funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego z oddziału w Opatowie zatrzymali zespół pojazdów polskiego przewoźnika. Podczas kontroli stwierdzili usterkę układu hamulcowego zakwalifikowaną jako niebezpieczna. Na drugiej osi w naczepie brakowało zacisku hamulcowego. Kierowca wyjaśnił, że uległ on uszkodzeniu i został przekazany do naprawy. Dalsze oględziny wykazały uszkodzone źródło światła mijania w ciągniku siodłowym. Natomiast przewożony ładunek nie był odpowiednio zabezpieczony przed zmianą położenia w czasie jazdy.

Wobec przedsiębiorcy, który kierował zatrzymanym zespołem, wszczęto postępowanie administracyjne. Kierującego inspektorzy ITD ukarali mandatem karnym i zakazali mu dalszej jazdy, a za wskazane usterki w pojazdach zatrzymali dowody rejestracyjne.

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}