W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Z koparką bez wymaganego zezwolenia

28.01.2022

Ponad 12 ton więcej ważył pojazd przewożący na naczepie koparkę i dodatkową łyżkę. Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Bydgoszczy wstrzymali przejazd i nakazali przeładować zbyt ciężki ładunek.

Czynności kontrolne kujawsko-pomorskich inspektorów ITD. Po lewej radiowóz Inspekcji Transportu Drogowego, po prawej nadmiernie załadowany pojazd członowy.

Funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej ITD w środę (26 stycznia), na obwodnicy Bydgoszczy, zatrzymali do kontroli zespół pojazdów. Przewożone nim były koparka z dodatkową łyżką. Inspektorzy podejrzewali, że pojazd jest przeciążony. Przypuszczenia potwierdziła kontrola ważeniowa. Zamiast dopuszczalnych 40 ton, rzeczywista masa całkowita pojazdu członowego z przewożonym ciężarem wynosiła 52,1 t. Nacisk pojedynczej osi ciągnika siodłowego wyniósł 13,9 t, tym samym nie mieszcząc się w 11,5-tonowej normie. Na tego typu przewóz kierowca powinien okazać inspektorom podczas kontroli zezwolenie kategorii V. Nie miał go jednak. 
Przejazd mógł być kontynuowany dopiero po przeładowaniu dodatkowej łyżki na inny pojazd. Kontrola zakończyła się wszczęciem postępowania administracyjnego wobec przewoźnika.

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}