W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

bryg. Sebastian Zdanowicz

Podlaski Komendant Wojewódzki PSP

bryg. Sebastian Zdanowicz

Bryg. Sebastian Zdanowicz związany z ochroną przeciwpożarową od 1996 roku, kiedy rozpoczął naukę jako kadet w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, którą ukończył w 1998 roku w stopniu młodszego aspiranta uzyskując tytuł technika pożarnictwa. Pełniąc służbę pożarniczą podnosi swoje wykształcenie ogólne na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku uzyskując tytuł magistra oraz zawodowe na studiach podyplomowych w Szkole Głównej Służby Pożarniczej, uzyskując kwalifikacje do zajmowania stanowisk oficerskich i awans na stopień młodszego kapitana.

Po promocji na pierwszy stopień aspirancki w 1998 roku zostaje skierowany do służby w Komendzie Rejonowej PSP w Białymstoku, gdzie zostaje mianowany na stanowisko dowódcy zastępu. Następnie pełni służbę w Komendzie Miejskiej PSP w Białymstoku na stanowiskach dowódczych różnego szczebla, począwszy od dowódcy zastępu, następnie dowódcy sekcji, dowódcy zmiany, specjalisty, zastępcy dowódcy JRG w JRG Nr 4, a ostatnio na stanowisku p.o. dowódcy JRG w JRG Nr 3. Za swoją służbę wyróżniony został Krzyżem Zasługi za Dzielność za działania ratownicze podczas powodzi w 2001 roku oraz Brązowym, Srebrnym i Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa. Poza służbą udziela się w Ochotniczej Straży Pożarnej w Knyszynie, gdzie pełni funkcje Prezesa OSP.