W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Czy w ramach trwałości projektu można uwzględnić koszty wynagrodzeń osób oddelegowanych do zapewnienia funkcjonalności projektu?

 

Jeżeli tak, to czy należy wykazać kwotę netto i brutto wynagrodzenia pracownika, czy całkowity koszt zatrudnienia pracownika wraz z kosztami ponoszonymi przez pracodawcę, w tym składki: ZUS (Zakład Ubezpieczeń Społecznych), FP (Fundusz Pracy), FGŚP (Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych)?

Na etapie operacyjnym należy pokazać wszystkie koszty niezbędne do zachowania trwałości projektu, czyli jego funkcjonalności. Mogą to być wynagrodzenia osób. Zapewne będą to też konieczne nakłady odtworzeniowe na sprzęt i oprogramowanie, być może koszty energii elektrycznej, dzierżawy łącz czy inne.

Wysokość wykazywanego wynagrodzenia powinna być proporcjonalna do czasu, jaki dany pracownik poświęca na zapewnienie funkcjonalności projektu (jeżeli np. jest to pół etatu, to połowa wynagrodzenia będzie kosztem operacyjnym projektu). Koszt wynagrodzenia powinien zawierać wszystkie składki, tj. składki ZUS pracownika i pracodawcy.

 

Autorki: Anna Ober, Anna Wolak

 

Artykuły powiązane:

Materiały

Zasada trwałości projektu realizowanego ze środków unijnych
{"register":{"columns":[{"header":"Pozycja","value":"45","registerId":20735334,"dictionaryValues":[],"nestedValues":[],"showInContent":false,"positionSelector":".article-area__article h2","insertMethod":"after"},{"header":"Obszar publikacji","value":"","registerId":20735334,"dictionaryValues":[{"id":"dofinansowanie projektu","value":"dofinansowanie projektu"},{"id":"zarządzanie projektem","value":"zarządzanie projektem"}],"nestedValues":[],"showInContent":false,"positionSelector":".article-area__article h2","insertMethod":"after"}]}}